США відмовились підписувати угоду про вільну торгівлю

09.03.2018 11:31

Дональд Трамп, як і обіцяв, не приєднався до Транстихоокеанського торгового партнерства. Відповідну угоду підписали 11 країн. Стало відомо, чи позиція США є остаточною у цьому питанні.

Новину передає "Преса України".

Вчора, 8 березня, 11 країн підписали угоду про транстихоокеанське торгове партнерство. Подія відбулась у Чилі. США до підписання торгового договору не приєднались. Так, його підписали міністри закордонних справ Австралії, Брунею, В'єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, Сінгапуру, Чилі та Японії.

"8 березня це символічний день, коли ми зробили абсолютно протилежні кроки. Хоч члени ТТП підтримали сприяння вільній торгівлі та боротьбу з протекціонізмом, пан Трамп взяв на себе односторонню торговельну обмежувальну міру", – прокоментував Дженіні Сугавара, експерт з торгової політики в Інституті досліджень Мізюхо.

Варто зазначити, що документ має назву "Всеосяжна і прогресивна угода для транстихоокеанського партнерства". Документ передбачає ліквідацію або зниження мит на промислові та сільськогосподарські товари у всьому блоці країн.

Дональд Трамп раніше заявляв, що ця угода є потенційною катастрофою для країни. За його словами, обробна промисловість США від такої угоди лише програє. 11 членів ТТП не націлені переглядати відносини зі Штатами, хоча Трамп заявив, що Вашингтон все ж підніме питання про повернення до пакту, якщо угода буде "значно кращою, ніж ця".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини