Справи Майдану: Завершено розслідування стосовно двох колишніх суддів одного з районних судів міста Черкаси

За дорученням прокурора слідчими Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань завершено досудове розслідування в кримінальному провадженні відносно колишніх суддів одного з районних судів міста Черкаси за фактами протидії протестним акціям шляхом протиправного переслідування учасників мітингів та зборів у м. Черкасах в січні 2014 року працівниками правоохоронних органів та суду. Наразі їм повідомлено про завершення досудового розслідування та в порядку ст. 290 КПК України надано доступ і розпочато ознайомлення з матеріалами досудового розслідування.

Підозрюваним інкримінується вчинення протиправних дій щодо 17 незаконно затриманих осіб. За даними слідства, вони незаконно обмежували особисту свободу громадян, здебільшого шляхом обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою. Рішення приймались без достатніх та належних доказів.

Нагадаємо, Офісом Генерального прокурора спільно зі слідчими ДБР 6 березня 2020 року екссуддям було повідомлено про підозру у постановленні суддею завідомо неправосудних ухвал, вчинених в інших особистих інтересах, завідомо незаконних арештах, які спричинили тяжкі наслідки та вчинені в інших особистих інтересах за попередньою змовою групою осіб, незаконному перешкоджанні організації та проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, вчинене службовою особою за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст. 375, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371, ч. 2 ст. 28, ст. 340 КК України).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини