Справа Турчинова VS Bihus.Info: дворічний суд за свободу слова завершився

20.09.2019 16:43

Журналісти Bihus.Info повідомили про завершення судової тяжби з їхньою участю, яка тривала два роки. Про це повідомляє джерело, сайт Bihus.Info

Йдеться про процес між проєктом та колишнім секретарем РНБО Олександром Турчиновим. Приводом для позову посадовця став сюжет журналістки Надії Бурдей про мережу обмінників, які належать Турчинову та колишньому нардепу партії "Народний фронт" Русланові Лук'янчуку.

"Поки Олександр Турчинов перебував на посаді (до травня 2019 року), перша інстанція суду та апеляційна інстанція погоджувалася з подібними нападками екссекретаря РНБО на свободу слова. Проте юристи проєкту "Тисни" разом з колегами з ГО "Платформа прав людини" звернулись до Верховного Суду і добились закриття справи проти журналістів", – говориться у повідомленні.

Верховний Суд ухвалив рішення про скасування постанов Печерського райсуду Києва та Київського апеляційного суду, а також відмовив Турчинову у задоволенні позову про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування поширеної недостовірної інформації.

Нагадаємо, у сюжеті від 1 травня 2017 року "Обмінники Турчинова-Лук'янчука уникають податківців" йшлося про мережу у більш ніж тисячу обмінних пунктів, які належать наближеним до депутатів особам та не сплачують податків, а податкова цього просто не помічає.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X