Справа на мільйон: активіст «СтопКору» заявив про злочинну бездіяльність поліції

16.11.2020 17:20

Кримінальні провадження щодо привласнення грошей, які ініціював активіст “Стоп Корупції”, поліція не розслідує вже не перший рік. Тепер у ситуацію втрутяться детективи ДБР.

Cheslavskii StopKor aktivist
Володимир Чеславський, активіст "Стоп Корупції" Фото: СтопКор

Три роки – без поступу в слідстві. Два кримінальних провадження щодо незаконного заволодіння коштами, які ініціював активіст “Стоп Корупції”, правоохоронці не розслідують. Про це заявив голова відокремленого київського підрозділу в Шевченківському районі ГО “Стоп корупції” Володимир Чеславський.

"Є рішення суду про відновлення слідства по одній справі і внесенню повідомлення про правопорушення по іншій до ЄРДР, але органи правопорядку цього не роблять", – розповів активіст.

Перша справа стосується викрадення коштів партнером Чеславського у будівельній справі Андрієм Алексєєвим з рахунків “Приватбанку”. Йдеться про більш як мільйон гривень. “Правоохоронці Печерського відділення поліції це провадження встигли навіть один раз закрити. Потім знову відкрили. Вони вдають, що якісь там слідчі дії проводять, але мене жодного разу ще не викликали на допит”, – зазначив активіст. Та додав, що досі не може – як заявник і правозахисник – ознайомитися з матеріалами провадження.

Чеславський навіть припускає, що правоохоронці можуть співпрацювати з його колишнім партнером: “Складається враження, що дії поліції підпадають під статтю 396 “Приховування злочину”. У цьому випадку їх можна вважати спільниками у цьому правопорушенні”.

Інша кримінальна справа пов’язана із шахрайством. Як розповів активіст, двоє людей зголосилися допомогти із першим провадженням. За свою роботу попросили десять тисяч доларів. “Написали розписку і вкрали гроші. І ніяк не допомогли”, – резюмував Чеславський. Він звернувся до суду, щоб це провадження внесли до єдиного реєстру досудових розслідувань. Та Деснянський відділ поліції цього досі не зробив.

“Тому я прийшов до Державного бюро розслідувань. І вони вже почали розслідувати невиконання судових рішень поліцією – Деснянським та Печерським відділами. Я вже надав пояснення. Слідство триває. Очікую на результати”, – зазначив активіст “СтопКору”.

Раніше повідомляли: на допит до Державного бюро розслідувань викликали Віктора Паласа, активіста “Стоп корупції”. Але слідчий у справі не з’явився.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі

Інші новини


X