Справа Чауса: НАБУ завершило розслідування і оприлюднило записи стеження

Національне антикорупційне бюро України опублікувало відео негласних слідчо-розшукових дій щодо колишнього судді Дніпровського районного суду Києва Миколи Чауса.

Chaus
Фото: НАБУ

"З огляду на суспільний резонанс, наводимо фрагменти розсекречених матеріалів негласних слідчих (розшукових) дій, які здійснювали НАБУ та САП в рамках розслідування вимагання та одержання неправомірної вигоди суддею Дніпровського районного суду міста Києва", - йдеться в описі до відео, передає "ZN.UA".

З відеозапису випливає, що Чаус каже заявниці в кримінальному провадженні, що може "все зробити", щоб у в'язницю не посадили людину, яку підозрювали в розповсюдженні наркотиків та прекурсорів.

"Припустимо, що ми все можемо, винесемо рішення. Я винесу. Що ви можете по цьому, що ми говорили?", - каже Чаус.

У відповідь жінка пропонує Чаусу "написати", на що він каже: "Так, коротко, без розмов, і потрібно, щоб я чув".

Жінка написала на листку паперу суму хабаря.

"Я зрозумів. Давайте спробуємо", - каже їй Чаус та бгає листок.

Заявниця запропонувала судді обговорити умови. Запропонувала передати частину хабаря перед рішенням та іншу після рішення суду.

"Ні, давайте так, щоб все відразу", - відповів Чаус.

На наступних кадрах від 2 квітня 2016 року Чаус на вулиці розповідає про те, що після Нового року "розцінки піднялися у два рази". Суддя розповів, особі, яка співпрацювала зі слідством (ОЗС), що запропонувала заявниця.

"Яка перша сума? Скільки? Скажи конкретно", - запитує ОЗС, додаючи, що "Діана" переживає, що щось може не вийде.

Чаус відповів, що нічого не хоче озвучувати.

"Розумієш, кругом одні підстави", - говорить Чаус людині, яка співпрацювла зі слідством після того, як натякнув їй імовірно на затримання судді Малиновського райсуду Одеси, якого підозрювали в отриманні хабаря.

"Краще зараз посидіти, полежати, а там буде видно, куди ми йдемо", - продовжив Чаус.

ОЗС продовжувала наполягати та питала, "яка сума?".

"Ти привозиш все відразу або?" - запитав ОЗС суддя. Йому відповіли: "Давай навпіл".

"Навпіл, ну, добре, все", - продовжує Чаус.

Потім Чаус розповів ОЗС про "передачу" після розгляду справи. Суддя сказав, що за годину до оголошення рішення суду він повинен зустрітися з ОЗС, потім оголосить рішення.

"Я йду оголошуюся та на цьому закінчуємо", - каже Чаус.

На наступних кадрах від 31 травня 2016 року суддя казав ОЗС, що "в суді є справа... І під цю справу вони ходять поки за мною".

"Я не хвилююсь. Але ти розумієш, я ходжу на роботу, я ж з цими ста тисячами доларів ходжу як клоун", - відповідає ОЗС.

Чаус відповів, що "будемо чекати".

"Ти ситуацію зрозумів? Я за дві години це, ти встаєш, то що треба робиш, приїжджаємо, робиш "захід", через годину зустрічаємося біля входу, потім через годину даю це...", - сказав Чаус.

На питання про те, хто це, екссуддя відповів: "Я ж з керівництвом радився". При цьому на зустрічне запитання, чи був це голова, Чаус каже: "Давай не будемо про це", адже "150 раз обговорили".

Обговорюючи отримання хабаря екссуддя каже, що "ми можемо прямо зараз поїхати до тебе, ти там, що можеш, даєш, а решта через два тижні після "папірців".

При цьому Чаус попросив "не ображатися на нього", якщо "будуть якісь нюанси". За його словами, це "знайомі обличчя" зі Служби безпеки України. Правда потім екссуддя пообіцяв, що "буде щось думати".

Далі починається запис датований 9 серпня 2016 року. На ній Чаус та ОЗС обговорювали дзвінок імовірною підозрюваної "бабусі", яка сказала, що "сьогодні нічого не буде," папірці "будуть на ранок тільки". На що Чаус відповів, що "тоді ми можемо на ранок оголоситися, якщо що, ми поспішати не будемо".

Чаус погодився виконати свою частину після того, як йому показали гроші в пакеті.

В цей же день НАБУ зафіксували факт отримання Чаусом хабара в 150 тисяч доларів. Перебуваючи під слідством, Чаус залишив межі України, а березні 2017 року його затримали в Молдові.

Однак, 3 квітня 2021 року екссуддю викрали у центрі Кишинева. Правоохоронні органи Молдови встановили, що о зникнення Миколи Чауса були причетні українські спецслужби. За інформацією колишнього заступника генпрокурора Віктора Тріпака, Чаус представляє інтерес для нинішньої влади як особа, що володіє компроматом на п'ятого президента України Петра Порошенка і його соратників.

Після викрадення в Молдові місцеперебування Миколи Чауса було невідоме аж до 30 липня, коли він «знайшовся» у селі Мазурівка Вінницької області. Попри те, що екссуддя є підозрюваним у справі, підслідній НАБУ, із села його вивезли співробітники Служби безпеки.

НАБУ звинуватило СБУ в перевищенні повноважень і вимагало доставити підозрюваного до суду для обрання запобіжного заходу. В СБУ претензії відкинули, заявивши, що взяли Чауса під охорону заради забезпечення його безпеки.

НАБУ затримало Чауса лише 3 серпня у Феофанії. Як розповів директор Бюро Артем Ситник в інтерв’ю "ZN.UA", про місцеперебування екссудді детективи дізналися з офіційного листа СБУ. На думку Ситник, спецслужба «дала задній хід», тому що «одумалася».

Директор НАБУ заявив про те, що перехопивши Чауса в Мазурівці Служба безпеки грубо знехтувала законом. Щобільше, тепер слідство отримало дискредитованого і можливо підготовленого фігуранта-свідка Чауса.

За словами Артема Ситника, якби Чауса не викрали у Молдові, то через кілька тижнів його б депортували до України. Тобто він повернувся б в країну на законних підставах і без будь-яких шансів на політичне забарвлення своєї справи.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, екссуддю Чауса відправили під цілодобовий домашній арешт.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини