Спочатку – село, а потім – область: свавілля «альфа»-рейдерів на Полтавщині

07.06.2019 14:46

Кілька років тому у селі Рунівщина під Полтавою частина місцевих депутатів, сім з яких є працівниками найбільшого в області аграрного підприємства «Альфа капітал», намагались усунути сільського голову всього за кілька місяців до виборів. Кому це було вигідно і як ці події пов’язані з сьогоднішніми рокіровками в Полтавській облраді – дізнавалась Ася Глуцька.

Сам голова Рунівщинської сільради Володимир Сухаренко впевнений: є певні олігархічні структури, яким вигідний безлад в регіоні. Володимир Сухаренко очолював Рунівщину 13 років, виграв вибори і в 2015 р. Але до керма депутати його так і не пустили. Через те, що «Альфа капітал» відмовилась платити повну пайову участь за користування рунівщинською землею.

«Не повідомивши мене, не повідомивши адміністрацію як сторону укладача, а нас не повідомили сільську раду як отримувача коштів, вони внесли зміни і подали так звану уточнюючу декларацію. Там є нюанси. Скажімо, договір сервітуту не є договором оренди. І оця ніша, оця прогалина у законодавстві і вони почали платити 3,14%, скажімо. 3,25%-3,5% становила їхня орендна плата», - згадує сільський голова.

Пан Володимир пояснює: від 3 до 12 відсотків – цілком допустима межа. Проте домовленості були інші: «В еквіваленті, якщо в цифрах говорити по Рунівщині, правова оцінка біля 40 000 га. Якщо округлювати, то виходить близько 2000 за гектар. Якщо порахувати ці відсотки – 12% та помножити на 40 000, там виходить сума близько 5 000 за гектар. Загалом, рільних земель в Рунівщині 600 гектарів, якщо помножити на 5 тисяч – це більше 3 млн. Замість 600 000, які вони зараз платять».

Завдяки цим додатковим надходженням сільрада могла б відремонтувати дороги, які були розбиті вщент альфакапіталівськими вантажівками. Володимир Сухаренко вже майже 4 роки намагається повернути собі законне право бути головою сільради. Утім безрезультатно. Група депутатів не з’являється на сесії, тому немає кворуму. Каже, коли востаннє був на робочому місці, залишив там все, навіть особисті речі, забрати їх не дозволили. А в комп’ютерах – залишились плани розвитку села.

Зазначимо, що у березні 2019 року було звільнено голову Полтавської облдержадміністрації Валерія Головка через підозру в корупції.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X