СПЛІТність рук і жодного шахрайства: хто лобіює сумнівний законопроект?

На думку експертів, у разі прийняття скандального закону «про СПЛІТ», велика частина компаній буде змушена звільнити частину працівників або ж просто закритися, а підвищення відсотків до захмарного рівня вдарить по споживачам. А що ж кажуть у парламенті? Висновок Головного юридичного управління Ради – законопроект потребує суттєвого доопрацювання як по суті, так і редакційної.

Ось цитата з висновку ГЮУ ВРУ: «В Законопроекті 2413-а відсутня прозорость в регулюванні питань, пов'язаних з роботою фінансової системи. Це йде врозріз із декларованими цілями законопроекту про підвищення інвестиційної привабливості України і є корупційним чинником».

Виникає питання: чому ж законопроект, що просто не витримує критики, вдруге виносять на голосування? Та чи підтримає його більшість в парламенті? Про це журналісти «СтопКору» запитали у народних обранців.

«Цей законопроект є неконституційний. На жаль, один із ключових лобістів скупили кілька страхових компаній і вони для себе вбачають, що після цієї реформи залишиться 5-7 страхових компаній і зрозуміло, що компанії, які вони зараз купили, будуть на ринку розвиватися. Тому про жодну реформу і мови немає. Один із ключових лобістів скупив страхові компанії», - вважає народний депутат України Максим Поляков.
Пані Олександра Кужель запевняє: «Я вивчала питання і категорично буду проти цього законопроекту».

Як бачимо, ситуація неоднозначна. Цілковитої згоди щодо доцільності законопроекту немає ні у фінансистів, ні в депутатів. Та зважаючи на те, що цей закон може стати однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу – про СПЛІТ ми ще почуємо.

Детальніше про це – у відео: https://www.youtube.com/watch?v=wDcgS2MDH7s

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини