Зона Корупції

Чорнобильська зона відчуження. Її площа – це 260 тисяч гектарів. 70% з яких – ліси. Їхнє вирубування та продаж уже стали бізнесом, попри те, що тут дозволене лише санітарне чищення.
Чи потрібні ліси Чорнобиля?
Ліси в Чорнобильській зоні – це близько 140 тисяч гектарів. Основна функція – не дати радіонуклідам вийти за межі їхнього виникнення. Ліси тут виконують захисну функцію. Вирубувати їх можна лише в межах санітарного чищення. Внаслідок аварії на ЧАЕС на території Житомирської та Київської областей лишилися плями забруднених радіацією місць, деякі з них навіть не входять до зони відчуження.
Чому у Чорнобилі вигідно рубати ліс?
У Чорнобильській зоні сотні гектарів необлікованого лісу. Вирубують його під виглядом санітарного чищення. Щоб збути і вивезти деревину, потрібні відповідні дозволи та документи. Тому вивозять – без маркування та чипів, змішуючи з легальними партіями. Ціна, сплачена за «сухостій», дешевша, ніж в інших лісгоспах у 2-3 рази.
За день у Чорнобилі випилюють від 20-30 кубів дров.
Єдині, хто може побачити все свавілля в Чорнобилі, – це нелегали. Їх ще називають сталкерами. Вони тижнями гуляють у зоні відчуження. Знають усі потаємні місця, куди після аварії не ступала людська нога.
Куди продають Чорнобильський ліс?
У всього спиляного в Чорнобилі лісу приблизно один шлях. До складів поблизу найближчої залізничної станції Радча сировину привозять вантажівками. Тут же деревину сортують. Далі вона прямує до Овруча й Коростеня. Звідти її доля розмаїта – від Румунії та Польщі і аж до Китаю та ОАЕ. Якщо деревина йде на експорт – це відшкодування ПДВ. За кордоном компанії-посередники перепродують сировину у 3-5 разів дорожче.
Ми розуміємо, що там рубають ліс під експорт. У нас усе працює лише на експорт. Навіть у ОАЕ – навіть туди.
Станіслав Вітковський
еколог
Розслідування проведено за сприяння програми підтримки журналістських розслідувань SCOOP.
© 2016 Усі права захищено
stopcor.org | FB | VK | media@stopcor.org
Made on
Tilda