Чиновники-можновладці:
слуги народу чи мародери?
Журналістам вдалося розкрити схему 6-ти річної давнини, завдяки якій деякі чиновники заробили мільйонні статки та перетворили невелике село під Києвом у спальний район для еліти.
Елітне село під Києвом – Софіївська Борщагівка. Це вже не Київ, але до столиці звідси – рівно 1 кілометр. 5 років тому тут почали зводити житловий комплекс – «Софія Київська».
Десять років тому, у 2006-му на цьому місці були лише голі поля. А головував у Софіївській Борщагівці Сергій Кремець. За 5 років його правління безкоштовно роздали сотні гектарів цінних сільськогосподарських угідь.
Була створена депутатська комісія, і депутатська комісія коли почала працювати, то там ну, вибачте, волосся почало ставати дибки.

Юрій Денисенко
сільський голова Софіївської Борщагівки 2010 - 2011 роках
Юрій Денисенко теж сидів у кріслі Кремця – після нього. За головування Денисенко і розкрили земельні махінації. Після закінчення роботи був складений звіт тимчасової депутатської комісії, яким було встановлено, що за 5 років роботи сільської ради незаконно було вилучено у громади села Софіївська Борщагівка більше 100 гектар землі.
Недоотримання державним бюджетом різних рівнів було більше 120 мільйонів гривень.
Сільська рада в особі Сергія Кремця безкоштовно роздавала тут землі не мешканцям цього села, а особам, які не мають ніякого відношення до Софіївської Борщагівки. Про цих людей у звіті немає нічого окрім адрес.

Ми розшукали отримувачів аби дізнатися про угоду більше.
Місто Бориспіль, одержувач землі - Людмила Краснощока.
Ні, я про це нічого не знаю і вперше про це чую.
Людмила Краснощока, отримувач землі у Софіївській Борщагівці
Село Вербка, Вінничина, одержувачами землі ставали мешканці цілих вулиць.
У цьому будинку проживає Валентина Артеменко. На жаль, вдома ми застали лише дочку.
Я вообще про це перший раз чую від Вас.
дочка Валентини Артеменко, отримувача землі у Софіївській Борщагівці
Сусіди у селі про елітну землю пані Валентини чують вперше.
У цьому будинку проживає колишня власниця елітної землі під Києвом. Поспілкуватися з нею нам не вдалося. Бачимо, що люди проживають тут бідні. І те, що вони могли виїхати жити під Київ викликає великий сумнів.
Ще одна колишня власниця землі – Марія Вихрова. Вона єдина зголосилася відповісти на запитання. Відповіді здалися досить дивними.
Землю я отримувала, я її продала, більше я вам сказати нічого не можу. Я думала переїду в Київ жити.
Марія Вихрова, отримувач землі у Софіївській Борщагівці
Я би це кваліфікував як неправомірна вигода. Там мова може йти про особливо великі розміри, а це до 10-ти років позбавлення волі з конфіскацією.
Руслан Білоруський
юрист
Отже, схема діяла наступним чином
За свідченням правоохоронців, бували випадки, коли люди ставали власниками землі, навіть не підозрюючи про це. А інколи люди навіть не виїжджали до Київської області, а віддавали копії свого паспорта та ідентифікаційного коду і отримували за мовчання по 100 доларів.

7 років тому пів села безкоштовно отримали дорогу землю впритул до столиці. В результаті було перепродано 100% отриманих ділянок. Колишній голова села - Сергій Кремець, ігнорує всі запитання стосовно виділення землі людям, які жодного разу не були у Софіївсьій Борщагівці.
Нічого не знаю. Я після своєї каденції займався своїм здоров'ям.
Сергій Кремець
екс-голова селища Софіївська Борщагівка
Сьогодні голова сільради Олесь Кудрик. За часів Кремеця чоловік був його заступником.
Тоді виділялись земельні ділянки - це були листи від районної ради були, прохання були районної ради, коли виділялись земельні ділянки – це було ось так, я знаю. Районна рада з своїми листами, от я знаю, що це було.
Олесь Кудрик
голова селища Софіївська Борщагівка
На сесії сільської ради змінили цільове призначення землі.
Була земля для селянського господарства, а стала для будівництва.
Тут вбачається корупційна складова. Земля, яка була надана, була спочатку під особисте селянське господарство, але виходячи з того, що людина цією діяльністю ніколи не займалася і, ймовірно, не планувала займатися, то була розроблена схема щоби відійти від аукціону, тобто отримання землі безоплатно, потім переведення і зміна цільового призначення та відповідно використання у будівництві, при чому в будівництві не приватному, а в будівництві багатоповерхових будинків.
Руслан Білоруський
юрист
Тож на скільки мільйонів сільрада та її голова (Кремець) обікрали державу?
Усі наведені факти відомі правоохоронним органам. Ми відправили матеріали до прокуратури і Адміністарції президента. Пять років тому правоохоронці не побачили у цій справі складу злочину.

Ми ініціюємо нове розслідування. І сподіваємося, що цього разу факт злочину доведуть, а винних буде покарано.
© 2016 Усі права захищено
stopcor.org | FB | VK | media@stopcor.org
Made on
Tilda