Дніпровська "смішинка"
про Prozorro

Роками чиновники відмивали сотні мільйонів гривень з бюджету на державних підрядах. Аби подалати ці махінації, в Україні запустили сервіс онлайн-закупівель Прозорро. Та миритися із новим порядком корупціонери не захотіли.
З першого серпня в Україні офіційно стартувала електронна система держтендерів ProZorro. Але чиновники на містах почали саботувати прозорі закупівлі. Найяскравіший і наймасштабніший приклад - у місті Дніпро. Та спочатку роз'яснемо, як саме діє ця система.
У МІСТІ ДНІПРО ДЕПУТАТИ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА РІШЕННЯ ВИКОРИСТАТИ КОШТИ, ВИДІЛЕНІ НА PROZORRO, ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗВИЧАЙНИХ ТЕНДЕРІВ
Але в Дніпрі цю систему обійшли. У квітні міська рада вирішила освоїти кошти на житлово-комунальне господарство до вступу в дію системи Прозоро. Пролобіював таке рішення заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.
Мы не успеем сейчас три с половиной тысячи объектов включить и провести через прозорро. Мы их просто не сможем сделать
Михайло Лисенко
заступник міського голови Дніпра
Власне розслідування дивного рішення міської влади провів і громадський активіст Дніпра Ілля Рибаков.
Когда сферу ЖКХ всецело вывели из действия системы Прозорро, перевели 250 миллионов. Договора на расходывание наших денег полностью не публичны. Не понятно, как они формируются. В нарушение законодательства департамент не подгружает их в систему Е-дата. То есть они уже должны были их подгружать.
Ілля Рибаков
активіст
ТЕНДЕРИ НА ПРОВЕДЕННЯ РЕМОНТІВ У МІСТІ МОНОПОЛЬНО ВИГРАЛИ "ФЕЙКОВІ" КОМПАНІЇ ТА ПІДПРИЄМСТВА ІЗ СУМНІВНОЮ РЕПУТАЦІЄЮ
У під'їздах цього будинку провели поточний ремонт за 72 тисячі гривень. (подпись к фото)
Свет нигде не горит в подъездах. Толку, что они сделали ремонты. А тут еще куча наркоманов в каждом подъезде. Так страшно ходить, что недоведи господь.
А ось, хто виконав цей ремонт.
На такі ремонти підрядник отримав 50 мільйонів гривень. Абсолютним монополістом стала компанія ТОВ "Дніпробудстрой". Зареєстрована фірма менше року тому. Ми спробували знайти її за адресою, зазначеною в реєстрі. Але про таку фірму за вказаною адресою ніхто не чув.
Ось які капітальні ремонти крівлі роблять в "перевіреній компанії".
Ливневі стоки без решіток, сміття на даху і відповідний результат у квартирах.
"Оце після ремонту все протекло. В щитову текло. Сусіди прибігли і сказали ви нас затоплюєте", - мешканка будинку.
У цьому величезному будинку 10 під'їздів і 340 квартир. І вже кілька років він фактично стоїть на нечистотах і воді, яка накопичуються в підвалі.
Вся канализация стоит под моей квартирой. Под полом. В каждую трещенку проникают вот эти все ароматы. Год назад включила калорифер. Видимо, все эти ароматы пошли. У детей одновременно рвота открылась среди ночи.
На ремонт цієї крівлі вже сплачено 160 тисяч гривень. І це лише аванс.
ТОВ "Вавілон Строй" отримало 36 мільйонів гривень на капітальні ремонти. Тільки офіс у будні зачинений. Ми зателефонували за номером, зареєстрованим на цю компанію. Контакти ми залишили в дверях. Але з нами ніхто так і не зв'язався.

ДЕПАРТАМЕНТ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА ДНІПРА ВЖЕ КІЛЬКА МІСЯЦІВ ПРИХОВУЄ ДОГОВОРИ ІЗ ПДРЯДНИКАМИ І НЕ ОФІШУЄ ЇХ.
Притягнути до відповідальності чиновників можна лише, якщо побачити договори з підрядниками.

Однак департамент житлового господарства просто НЕ надає документи, і ось чому:
Договори на сотні мільйонів гривень не надаються, бо у всього департаменту закінчився папір та чорнила для принтерів.
Выбирали организацию, которая ну как минимум имеет какой-то маломальский авторитет. Эта компания показала ремонты, которая она уже делала в этом году. Это было строительство объекта на жилмассиве Левобережный. Ремонт некоторых объектов в Днепродзержинске.
Михайло Лисенко
заступник міського голови Дніпра
ПІСЛЯ СКАНДАЛУ ІЗ PROZORRO У ЗАСТУПНИКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ ДНІПРА МИХАЙЛА ЛИСЕНКА У ДЕКЛАРАЦІЇ З'ЯВИЛИСЬ 900 ТИС. ГРН. І БУДИНОК У ПОНАД 200 КВ. МЕТРІВ!
Декларації за 14-ий і 15-ий роки у Михайла Лисенка скромні. Кілька соток землі, доходи у кілька десятків тисяч гривень і BMW за 2010 рік. Та у декларації, поданій після скандалу із Прозоро, пан Лисенко дописує майже 900 тисяч гривень і будинок у понад 200 квадратних метрів.

До того, как я был госслужащим, с 2001 года я работал в различных коммерческих организациях. Работал директором. У меня с этими коммерческими организациями заключены контракты. В этих контрактах указаны вознаграждения, которые я получал. Если этого потребуют правоохранительные органы, я покажу. Никаких проблем.
Михайло Лисенко
заступник міського голови Дніпра
І дійсно, пояснити декларацію таки доведеться… Національному антикорупційному бюро.
КОМУНАЛЬНИКИ НАМАГАЛИСЬ НА ШВИДКУ РУКУ ВИПРАВИТИ ОГРІХИ ІЗ ОКРЕМИМИ РЕМОНТАМИ ЗА КІЛЬКА ГОДИН ДО ПРИЇЗДУ ЖУРНАЛІСТІВ
Махінації у Дніпрі не залишились не поміченими. Ми заявили про них на з'їзді політичної сили, до якої належить Лисенко.
Заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко влаштував інформаційну атаку на журналістів, які почали розслідувати його махінації. На інтерв'ю він сам запросив СтопКор до себе. Але замість ґрунтовних відповідей, влаштував виставу. Яку за його ж таки вказівкою відзняли місцеві кишенькові журналісти. Наступного дня в мережі з'явилась підмонтована версія інтерв'ю. В якій пан Лисенко безпідставно звинуватив програму Стоп Корупції в заангажованості.
Джинсою для пана Лисенка зайнялись представники комунального підприємства дніпропетровська міська студія телебачення. А фінансується вона на бюджетні кошти.
Ми розкрили махінації у Дніпрі через їх масштаб і рівень нахабства чиновників. Але цей приклад, на жаль, не унікальний. Саботаж системи електронних держзакупівель відбувається ледь не по всій Україні.
У PROZORRO ЗАВИСОКИЙ ПОРІГ СУМИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ТЕНДЕРУ, ТОМУ СИСТЕМУ ОБХОДЯТЬ ЧИНОВНИКИ ПО ВСІЙ КРАЇНІ.
у Черкаській області уклали десятки договорів з підрядниками на суми 199 тисяч 999 гривень. Адже мінімальна сума торгів у системі прозорро - 200 тисяч гривень.

Аналогічно завдяки високому порогу електронних держзакупівель систему обходять і у Волинській області. Лише за вересень закупівлі по мінімальних сумах провели на 4 мільйони гривень.

Певно, саме через численні невдачі із впровадженням системи команду СтопКору ігнорують в міністерстві економіки. Адже саме у цьому відомстві опікується такою потрібною, але поки нереалізованою в повній мірі реформою.
© 2016 Усі права захищено
stopcor.org | FB | VK | media@stopcor.org
Made on
Tilda