Сьогодні Вселенська батьківська субота

06.03.2021 18:05

6 березня за церковним календарем – Вселенська батьківська субота. Це поминальний день, у який заведено згадувати всіх близьких і родичів, які уже померли, особливо батьків. Про це повідомляє Факти ICTV.

Svichky
Фото: church.ua

Батьківську суботу відзначають щороку за тиждень до Великого посту. Її ще називають Мала Масляна або Вселенська м’ясопусна батьківська субота.

"Батьківською ж вона зветься тому, що церква закликає кожного з нас молитися за своїх спочилих рідних та пращурів, за всіх, хто відійшов з цього земного життя до спочилих прабатьків", – так пояснюють назву свята у Православній церкві України.

Що відомо:

  • У цей день у православних християн заведено ходити до церкви та помолитися за душі тих, хто помер. На листочку треба написати церковні імена тих, кого уже немає з вами. Священники здійснюватимуть панахиду і зачитають їхні імена за богослужінням. Крім того, на Батьківську суботу заведено нести у храм пісну їжу та вино. У цей день церква закликає вірян бути особливо милосердними та допомагати людям, які цього потребують.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, у МОЗ повідомили, скільки українців уже отримали щеплення від COVID-19.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини