Сьогодні у Брюсселі стартує саміт НАТО: що відомо 

14.06.2021 11:07

Сьогодні, 14 червня, у Брюсселі стартує саміт НАТО. На ньому планують обговорити виведення військ з Афганістану, відносини з Китаєм та Росією та витрати на оборону, передає ZN.ua.

NATO
Фото: shutterstock

Як повідомляє "Радіо Свобода", однією з головних цілей саміту буде досягнення прогресу щодо нової стратегічної концепції, відомої як НАТО-2030, над якою  почали працювати після того, як Трамп поставив під сумнів актуальність Альянсу. Очікується, що нові рамки будуть схвалені в 2022 році.

Як повідомлялося, на самміт прибув президент США Джо Байден. Він має намір підтвердити прихильність США трансатлантичній безпеці та колективній обороні, коли лідери НАТО обговорюють способи вирішення майбутніх загроз та "ефективного розподілу тягарів".

Очікується також зустріч Байдена з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом на саміті.

Крім того, президент США планує обговорити з російським колегою хакерську атаку з боку Росії на американську компанію Colonial Pipelinе, яка сталася на початку травня. Також під час зустрічі сторони можуть підняти питання безпеки і контролю над озброєннями, порушення прав людини та інші.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, РФ проводить масштабні навчання у Тихому океані.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини