Сьогодні православні християни відзначають Трійцю

20.06.2021 10:22

У неділю, 20 червня, християни східного обряду відзначають День Святої Трійці. Свято відзначають на 50-й день після Великодня, тому його також називають П'ятидесятницею. Християни західного обряду відзначають Трійцю через тиждень після П'ятидесятниці, святкування в цьому році випало на 30 травн, передає "ZN.UA".

Triicja
Фото: Рідний Київ

Історія свята

Згідно з Євангелієм, на П'ятидесятницю апостоли зібралися в Єрусалимі, як велів їм Христос перед вознесінням. Вони зібралися в одному з верхніх приміщень будинку на пагорбі Сіон. За переказами, саме там пройшла остання трапеза Ісуса з учнями, відома як Таємна вечеря.

Крім апостолів в домі також була присутня Матір Божа і інші віруючі. Їм було явлено видимим чином Третю Особу Святої Трійці: шумом з неба, вітром, вогненними язиками полум'я.

Сходження Святого духа описують як полум'я, яке оточило кожного з апостолів. Після цього вони знайшли "дар мов" - стали говорити різними, не відомими їм раніше, мовами.

Що потрібно і не можна робити в свято

У цей день не можна займатися фізичною роботою. Заборонено також лаятися, лихословити і бажати комусь зла.

На Трійцю не можна купатися, вважається, що якщо хтось піде до водойми, то обов'язково потоне.

Заборонено також вінчатися, але дозволено свататися.

Трійцю ще називають «зеленим» святом, оскільки в цей день прийнято прикрашати дім гілочками берези і квітами. Трави і квіти також святять у церкві, а потім зберігають удома, за іконами. В цей день також прийнято заготовлювати трави, вважається, що їхня цілюща сила посилюється.

У свято не потрібно дотримуватися посту. Святкову вечерю слід провести в колі рідних і близьких.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, проти Шарія порушили кримінальні справи за відмивання доходів і несплату податків.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини