Снєгирьов: заява Арестовича щодо «розвороту на Схід» нагадує елемент дешевого шантажу

Нещодавно в ефірі телеканалу «Дом» Олексій Арестович заявив, що Україна розвернеться на Схід, якщо Захід продовжить здавати інтереси України. За його словами, Євросоюз і політична еліта США розкололися з питань взаємин з Росією. Це твердження українського спікера нагадує елемент шантажу, вважає громадський діяч, голова ГІ «Права справа» Дмитро Снєгирьов.

Зауважимо, у МЗС відреагували на заяву спікера української делегації в Тристоронній контактній групі Олексія Арестовича щодо «розвертання України на Схід».

Згодом спікер Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Олексій Арестович заявив, що журналісти не так трактували його слова про можливий перегляд геополітичного вектора України, якщо Захід продовжить здавати інтереси України, а також якщо Євросоюз і політична еліта США розкололися з питань взаємин із Росією.

Arestovich
Олексій Арестович Фото: hromadske

«Я вважаю, що має бути колективна чи персональна відповідальність через заяву спікера Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Олексія Арестовича про "розворот на Схід". Лунають заяви Арестовича, що ми фактично кинуті напризволяще, і наводиться приклад Афганістану, з якого, на думку останнього, США вийшли, ледь не кидаючи все своє майно та залишаючи на поталу тих людей, які 20 років підтримували США. Це – елемент невігластва.

Річ у тім, що це і є той компонент гібридної війни, який запропонували США Російській Федерації у відповідь на позицію Путіна щодо червоних ліній. Для пана Арестовича я пояснюю. США практично штучно створили зону напруженості у «підбрюшші» Росії, у зоні її геополітичних інтересів на середньоазійському напрямку. Це, власне, не тільки Таджикистан, але й Узбекистан та Киргизія. Тому невипадковою є нервова реакція Росії, намагання знайти спільну мову з талібами. І, головне, відсутність позитивних результатів зустрічі в Москві», – коментує пан Снєгирьов.

Він зауважив, що це ті моменти, які потрібно знати представникам політичного проводу. І головне, речникам або радникам української сторони, коли вони виходять на загал.

Snegirev-Bochkala_3
Дмитро Снєгирьов Фото: скриншот

Очільник ГІ «Права справа» виокремив ще один негативний момент.

«Коли Арестович говорить про те, що фактично США кинули нас напризволяще – ці заяви, власне, прозвучали на тлі проведення спільних навчань «Сі Бриз», які за своїм представницьким складом, за кількістю залученої техніки та особового складу були наймасштабнішими за останні роки. І головне – легенди проведення навчань. Чи не вперше відпрацьовувалося проведення десантних операцій, маючи на увазі звільнення окупованих територій Криму. І в цей момент звучать заяви Арестовича, що нас кинули напризволяще. Чим ця заява продиктована, як не створенням штучних перешкод Україні?» – наголосив пан Дмитро.

Він також відзначив, що на ці відверто провокаційні заяви немає жодної реакції з боку керівництва Офісу президента.

«Те, що відбувається, нагадує елемент дешевого шантажу. Коли ми стукаємося у двері, нас не пускають, а ми при цьому говоримо про те, що у разі якщо наші вимоги не будуть виконані – ми повернемось спиною до свого стратегічного партнера та змінимо вектор нашого розвитку. У мене тоді виникає питання: якщо ці заяви продукуються, то відповідно має бути якщо не колективна, то персональна відповідальність. Цього ми, на жаль, не бачимо», – резюмував активіст.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини