«Бл*, йо**на…»: що відомо про «Слугу» Негулевського, який прославився нецензурною лайкою в Раді

Депутат від «Слуги народу» Ігор Негулевський прославився вчора нецензурною лайкою в стінах Парламенту. «Бл*, йо**на…», – проговорився він у ввімкнений мікрофон з трибуни ВР. Редакції «СтопКору» стало цікаво, що із себе представляє депутат, який дозволяє собі такі недоброзичливі висловлювання на всю Україну. Ми випадково дізналися, що Негулевський не лише мільйонер, який живе не за статками. Ми ще й детально дослідили більшість його схем, які ймовірно і допомогли йому збагатитися. Подробиці – у нашому матеріалі.

negulevsky "слуга" негулевський
"СтопКор" дослідив "діяльність" Негулевського

Виявилося, що нікому не відомий до інциденту (чи навіть курйозу), що стався у ВРУ, «Слуга» Негулевський, писав депутатські запити на ремонти доріг. Більшість ремонтних робіт на автошляхах, вказаних у листах нардепа, здійснювала його ж фірма. То ж на скільки коштів та за якою схемою нагрів державний бюджет лайливий Негулевський?

Одним із ключових інструментів для схем Негулевського стала компанія ТОВ «Софія-Граніт», якою з 2011 року володів нардеп. З набуттям «слугою» мандату підприємство перейшло в руки до Миколи Соснова – механіка Софіївської дільниці №7 ПрАТ «Микитівський гранітний кар’єр». Із цим чоловіком Негулевський літав у Відень у червні 2017 року. Миколу Соснова також називають довіреною особою Негулевського на виборах.

Negulevsky sosnov "слуга" негулевський
Негулевський та Соснов у списках пасажирів до Відня

Конфлікт інтересів

«Cлуга» Негулевський є членом комітету з питань транспорту та інфраструктури. За час його роботи народним обранцем компанія Негулевського ТОВ «Софія-Граніт» виграла тендерів на суму понад 119 млн грн, а виторг підприємства на тендерах зріс за цей час у 100 разів у порівнянні з іншими періодами. А все завдяки старій добрій схемі з депутатськими запитами – так він ініціював ремонт п'яти доріг, три з яких ремонтувало його підприємство.

До прикладу, 16 жовтня 2019 року "Слуга" Негулевський надіслав у Кабінет Міністрів, до тодішнього міністра інфраструктури Владислава Криклія, та в Державне агентство автомобільних доріг України депутатський запит, в якому повідомляє наступне:

«Мені як народному депутату України з засобів масової інформації стало відомо про критичний стан доріг загального користування державного значення Миколаївської області».

Далі йде перелік доріг, а в списку — траса Н-14 Олександрівка — Кропивницький — Миколаїв.

sluga negulevskiy zapit "слуга" негулевський
У запиті Негулевський "переймається" станом доріг

27 листопада 2019 року Служба автомобільних доріг України виступає замовником на ремонтні роботи на трасі Н-14 Олександрівка — Кропивницький — Миколаїв.

21 грудня 2019 року переможцем у тендері стає ТОВ «Софія-Граніт» Негулевського з пропозицією 2 809 942 гривень.

sluga negulevski tov sofiya granit
ТОВ "Софія-Граніт" виграє тендери після запитів Негулевського

Ще один тендер відбувся 30 січня 2020 року. Замовник – Миколаївська обласна державна адміністрація. Вид робіт знову стосується дорожніх ремонтів, а сума послуг складає 4 788 911 гривень. І знову переможцем у конкурсі виступає вже знайома нам фірма Негулевського ТОВ «Софія-Граніт».

"Слуга" Негулевський та ланцюжок компаній

У декларації за 2019 рік Ігор Негулевський зазначає, що отримує заробітну плату від ПрАТ «Микитівський гранітний кар'єр» (кінцеві бенефіціарні власники – Віталій Шевченко та Василь Мороз).

Як виявилося, саме ця компанія виводить на мережу видобувних підприємств, пов'язаних із Негулевським та його партнерами:

  • ПрАТ «Софія-Граніт»;
  • ТОВ «Новоантонівське»;
  • ТОВ «Микитівський» кар'єр.

А через їхніх засновників, керівників та головних акціонерів Віталія Шевченка, Миколу Соснова, Василя Мороза та Сергія Гапонова – на низку компаній, які займаються обробкою та транспортуванням каменю.

Що цікаво, сама компанія Негулевського ТОВ «Софія-Граніт» дозволу на видобуток корисних копалин не має, у ТОВ «Софія-Граніт» також немає своєї власної техніки, вона бере її в оренду, однак це не заважає компанії брати участь у тендерних конкурсах і вигравати в них.

sluga negulevski tov sofiya granit
Договір оренди техніки

На що також варто звернути увагу – прибуток саме ТОВ «Софія-Граніт» удвічі нижчий за ПрАТ «Микитівський гранітний кар'єр», утім все одно набагато вищий за інші компанії, які входять у цей ланцюжок.

Незаконний видобуток корисних копалин

ПрАТ «Микитівський гранітний кар'єр» незаконно видобуває граніт, гнейс та пісок на території Вознесенського та Новобузького районів. У 2016 році прокуратура відкривала справу за цією фабулою, однак у ЄРДР її наразі немає.

Імовірно, що на допомогу Негулевському та йому компаньйонам приходив депутат Миколаївської облради Юрій Крет, він же заступник директора ПрАТ «Микитівський гранітний кар'єр» (був керівником ТОВ «Микитівський кар'єр», а також є керівником компанії з обробки і транспортування каменю ТОВ «Гнейс-С»). Саме Крет в облраді опікується питаннями екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів. Саме ця рада контролює рішення про видачу документів на розробку родовищ корисних копалин.

Невідповідність статків і витрат заробітній платі

Сам «Слуга» Негулевський свій зв'язок із бізнес-партнерами заперечує, однак у пресу потрапила інформація про те, як Віталій Шевченко коментував допис Негулевського у фейсбуці та дорікав йому, що той не бере слухавки. Допис було видалено, однак скрин, на нещастя Негулевського, залишився.

Про те, що депутат живе не лише на зарплатню депутата може свідчити також і те, що він орендує квартиру на майже 90 квадратів у середмісті столиці, яка вартує близько 50 000 грн на місяць, а нещодавно придбав нову автівку Mercedes-Benz s 450 вартістю майже мільйон гривень.

Negulevskiy mers
Вартість автомобіля сягає майже мільйон гривень

Крім того, до редакції «СтопКору» потрапили роздруківки його витрат – це брендовий одяг Pierre Cardin та Hugo Boss, дорогі ресторани, жінки – через поповнення мобільних та переведення грошей на банківські картки вдалось навіть з'ясувати, хто ці жінки, і як вони виглядають.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Слуги народу" Ігор Негулевський нецензурно вилаявся під час виступу на трибуні Верховної Ради.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини