“Слуга народу” лідирує за кількістю згадувань в ЗМІ, на другому місці – “Європейська солідарність”: результати медіамоніторингу в рамках парламентських виборів-2019

05.07.2019 14:24
“Слуга народу” лідирує за кількістю згадувань в ЗМІ, на другому місці – “Європейська солідарність”: результати медіамоніторингу в рамках парламентських виборів-2019

Найбільше уваги українські ЗМІ та користувачі соціальних мереж приділяють партії "Слуга народу". На другому місці "Європейська солідарність". Про це розповів український медіаексперт Олександр Чекмишев, на брифінгу щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ, що відбувся 5 липня в Українському кризовому медіа-центрі.

На третьому місці в розподілі уваги партія "Опозиційний блок". Почесне четверте та п’яте місця відповідно займають партія "Батьківщина" та партія "Голос". Це один із результатів медіамоніторингу в рамках проекту "Стоп політичній корупції", який з 12 червня розпочався за ініціативи ГО "Стоп Корупції".

Під час брифінгу доктор наук Олександр Чекмишев назвав також топ-8 маніпулятивних тем у цьогорічних парламентських перегонах. Їх, за словами експерта, було більше, але основні зводяться до: "повернення українських моряків; повернення Росії до ПАРЄ; ноти МЗС, яку не погодили з президентом; визволення 4-х українців завдяки Віктору Медведчуку".

Під час парламентських виборів застосовують як нові маніпулятивні техніки, так і всім відомі. Керівник правозахисного сектору "Стоп корупції" Ігор Бондарчук розповів про "подарунки", які й досі роздають потенційним виборцям.

"У Житомирській області надалі продовжують розносити "пакетики щастя", в яких є такі складові, як гречка, олія, оцет, згущене молоко, лавровий лист, перець і так далі. Це набір, який люди надалі можуть якось використати, та попри це, вони не розуміють, що беручи його, вже сприяють підкупу", – зазначив він.

Регіональний редактор "Стоп корупції" Марина Супрун приділила окрему увагу ситуації на Донеччині.

"Регіональні активісти зафіксували дещо тривожну ситуацію, яка склалась у 51 виборчому окрузі. За даними ЦВК, там проживає понад дві тисячі людей, а по факту - лише 500 мешканців. Усього там зареєструвались 26 кандидатів у народні депутати (серед них і Надія Савченко). Очевидно, що підкуп або маніпуляції по відношенню до цих п'ятиста виборців можуть провести людину в Раду і за допомогою лише півсотні голосів на 5 років дозволити стати народним обранцем, виконувати функції народного депутата України. Наші активісти зауважують на необхідності приділити особливу увагу моніторингу виборчих процесів у цоьму регіоні", – наголосила вона.

Більше інформації про перебіг дослідження щодо маніпуляцій та фейків у ЗМІ ви можете прочитати на інформаційному порталі "СтопКор" в розділі "Стоп політичній корупції".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X