«Слідчий підготував мої покази заздалегідь», – столичний підприємець про тиск з боку ДФС

05.09.2019 16:00

Фіктивне підприємництво – 205 стаття, також одна з улюблених податкових копів, адже саме за нею вони заробляють гарні показники. Як за напрацьованою схемою фіскали знаходять «цапа-відбувайла» та дозволяють уникнути відповідальності справжнім організаторам фінансових махінацій, на своїй шкірі відчув столичний підприємець. Докладніше – у сюжеті Лілії Ткачук.

Олексію 33 роки, він разом з дружиною проживає у Києві, працює торговим агентом. У 2017 році його покликали на допит податкові міліціонери.

«До мене надійшла повістка, у якій мене викликали в податкову до слідчого і там я уже дізнався, що мені інкримінують фіктивне підприємництво. Формально я був директором фірми, але жодних розрахунків і фінансових справ там взагалі не вів. Кошти взагалі ніколи і ні від кого не отримував», – розповідає чоловік.

Як згадує Олексій, слідчий Здрілько вже заздалегідь підготував покази, де підприємець нібито розповідає про те, що сам був директором і сам здійснював фінансові операції.

Хлопцю наполегливо запропонували сплатити штраф і визнати в суді свою провину, адже через компанію, в якій, начебто, він був директором, пройшло понад 100 млн грн. Олексій ще досі виплачує штраф за злочин, який насправді не вчиняв.

«Це кузня показника. Вона легко розслідується, вилучаються реєстраційні документи, з погрозами «укатують» диво-директора на визнання вини, підписують угоду про визнання винуватості і показник готовий. Ніхто ні в чому не розбирається, винен не винен, знав не знав, цим обставинам не надає оцінки навіть суд під час затвердження угоди», – коментує ситуацію на умовах анонімності один з чинних працівників податкової міліції.

Торік ДФС "принесла" до бюджету майже мільярд гривень, але 600 млн з них стосуються одного провадження

Насправді подібні випадки непоодинокі. Зазвичай такі компанії реєструють на бідних чи знедолених людей. Підприємства є частиною великих конвертаційних центрів, через які виводяться сотні мільйонів гривень. Щоправда, на організаторів податківці не виходять, а карають знедолених людей заради хорошого показника в роботі.

Журналісти «СтопКору» завчасно надіслали запит з проханням прокоментувати всі ці історії керівництво Державної фіскальної служби та Офісу великих платників податків, також завозили їм запити особисто, проте на час виходу сюжету в ефір відповіді так і не отримали.

Уже в найближчих випусках ми покажемо, як покриваються злочини навіть в оборонній сфері, та у який спосіб планує з цим боротися нова влада.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини