Ксенія Веркалець
Ксенія Веркалець Журналіст, редактор

Слідами харківської трагедії: у столиці перевірили пансіонати для стареньких, почали 9 проваджень

Ви знали, що в Україні законодавчо не врегульована діяльність приватних закладів для людей похилого віку? Переважно ці установи зареєстровані як ФОПи, не сплачують податки до місцевого бюджету, і їм навіть не можуть виписати припис за порушення правил протипожежної безпеки. А це не питання штрафу — це безпека та життя клієнтів таких закладів. А це чиїсь старенькі батьки, бабусі і дідусі.

Blog_Pansionaty
Ілюстрація: СтопКор

У Києві, за словами мера Кличка, на сьогодні працює 33 так званих «пансіонати для літніх людей» та реабілітаційні центри.

Стосовно дев’яти з них вже відкрили кримінальні провадження. І перевірки в столиці тривають.

Якщо Верховна Рада, Кабінет Міністрів не прискорять розробку і впровадження норм та критеріїв надання послуг такими закладами, такі трагедії, як у Харкові, можуть повторитись.

Там у вогні заживо згоріли і вчаділи 15 осіб. І в них навіть не було шансів на порятунок. Хтось був прикутий до ліжка і не міг встати і вибігти. Окрім того, на вікнах хоспісу були встановлені грати.

Pozhezha_Kharkiv
У Харкові заживо згоріли і вчаділи 15 літніх людей Фото: ВВС

Ви знали, що подібна трагедія ще у 2016 році сталася під Києвом у селі Літки? Там під час пожежі загинули 17 людей.

І знаєте, де зараз перебуває власник цього закладу? На волі. Вже п’ятий рік йому не можуть обрати міру запобіжного заходу. Якщо не помиляюсь, днями відбулося так зване підготовче засідання у цій справі. А слухання призначене на 1 березня.

А тим часом п’ять років поспіль родичі жертв пожежі ходять на їхні могили.

До речі, на Київщині, як і в столиці, теж перевірили діяльність так званих притулків для стареньких. В частині з них немає елементарних вогнегасників, виходи на екстрений випадок — заблоковані або захаращені, а самі приміщення оздоблені легкозаймистими матеріалами.

До слова, вартість перебування там коливається від 8 до 20 тисяч гривень на місяць. Але ключове — халатність таких бізнесменів може коштувати комусь життя.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини