Сквер на честь розвідника Шаповала: у Кличка зволікають з благоустроєм

Затвердити проєкт і кошторис, поміняти цільове призначення землі і нарешті перейменувати на честь героя-розвідника. Ініціативна група жителів Солом‘янського району міста Києва звернулась до мера Кличка та керівника КО «Київзеленбуд» Короля з проханням розпочати підготовчі роботи у сквері Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті у Києві.

Shapoval
Кияни виступають за сквер на честь розвідника Шаповала. Фото: СтопКор

Нагадаємо, що 1 липня цього року Господарський суд повністю відмовив ТОВ «Аргумент-ВВ», який хотів збудувати ТРЦ на місці скверу героя-розвідника Шаповала у Києві. Справу закрили і передали в архів.

Shapoval
Розпочати благоустрій. Кияни пішли до Кличка через сквер Шаповала. Фото: СтопКор.

Додамо, що раніше громадські активісти спільно з місцевими жителями уже звертались до мера Кличка з проханнями виділити кошти з міського бюджету на проведення благоустрою скверу імені Максима Шаповала у Солом’янському районі Києва.

Під документом підписались 30 осіб.

Shapoval

Shapoval
Жителі Солом‘янки звернулись з вимогами до мера та «Київзеленбуду». Фото: СтопКор.

Максим Шаповал був командиром групи спецпризначення, яка у травні 2014 року звільняла Донецький аеропорт і зайшла до нього першою.

27 червня 2017 року полковник Шаповал загинув в результаті вибуху автомобіля у Солом'янському районі м. Києва. Підрив автомобіля кваліфікували як терористичний акт, пов'язаний з професійною діяльністю загиблого.

Посмертно командиру загону військової розвідки Максиму Шаповалу надали звання Героя України. Щоб увічнити пам'ять про нього, жителі Солом'янського району вирішили створити сквер неподалік від місця трагедії та будинку, де проживав військовий.

На земельну ділянку претендував  сумнівний бізнесмен-забудовник – ТОВ "Аргумент-ВВ". Фірма не мала  погодження на будівництво і взагалі жодних документів, окрім договору оренди, який був укладений 13 років тому.

Зазначена земельна ділянка ще у 2004 році була передана в оренду товариству на 25 років під будівництво торговельного комплексу. Будівництво на цій ділянці мало бути завершено ще у 2008 році.

У вересні 2018 року депутати Київради проголосували за розірвання договору оренди із забудовником скверу імені Максима Шаповала.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини