Скандальному судді Чванкіну залишили мантію – рішення ВККСУ

Суддя-олігарх, голова Одеського районного суду Сергій Чванкін залишився на посаді. 

"Відповідає займаній посаді", – саме таке рішення ухвалила Вища кваліфікаційна комісія суддів на своєму засіданні. Про це йдеться на сайті ВККСУ. І це попри численні факти порушень в роботі Чванкіна, невідповідність його способу життя задекларованим доходам та напади на журналістів.

"Досьє на Чванкіна громадські активісти ГО "Стоп корупції" передали перед засіданням членам конкурсної комісії, а раніше – у НАБУ. Навіть під час засідання Чванкін попався на брехні. Сказав, що машину у 2010 році він купив вживану, їй дев'ять років і вона неодноразово бита. А судді зауважили: "Ми говоримо, що у 2011 році була куплена машина 2010 року випуску". І тут він почав переводити тему.

А пізніше "спалився" перед суддями, коли почав говорити про доньку. Судді кажуть: "Ви зараз про дружину говорите?". А він каже: "Точно, про дружину", – розповідають журналісти "СтопКору", які слідкували за засіданням ВККСУ.

Додамо, що вранці під стінами ВККСУ громадські активісти провели імпровізовану акцію протесту у головній ролі із прототипом Чванкіна. Під будівлею встановили картонний намет, який символізував елітне житло судді, яке він купив за мільйон і записав на тещу-вчительку.

"Були спроби зірвати акцію протесту, а також завадити пресі поспілкуватись із Чванкіним до початку засідання. Будівлю ВККСУ навіть "замінували". Щоправда, перевірка зайняла підозріло мало часу, евакуювали лише активістів та відвідувачів, при цьому судді залишились у будівлі. Тим часом Чванкін пройшов всередину й ми вже не змогли з ним поспілкуватись", – додають активісти ГО "Стоп корупції".

Зазначимо, що у ході розслідування журналісти "СтопКору" з'ясували, що голова Київського райсуду Чванкін є людиною колишнього голови ЦВК Сергія Ківалова. У заплутаній справі фігурує також ім'я Аднана Ківана – забудовника, що створив елітний ЖК "Оазис", житлом в якому за дивним збігом нібито володіє теща-вчителька пана Чванкіна – Олена Голубєва.

Варто згадати, що племінниця Сергія Ківалова – дружина Сергія Чванкіна. А про зв'язок з Аднаном Ківаном сам екс-голова ЦВК навіть заявляв на камеру.

За зверненням "СтопКору" Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало повну перевірку декларацій Сергія Чванкіна за останні чотири роки. Всі факти, які були зібрані в ході розслідування, журналісти також передали до НАЗК.

Окрім того, за фактом перешкоджання журналістській діяльності представників "СтопКору" під час зйомок в Одесі відкрите кримінальне провадження за статтею 171.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини