Скандал із затримкою титанової руди в порту Чорноморська: стивідор звинуватив АМПУ у заподіянні збитків

18.05.2021 09:17

Через морські порти України щороку курсують вантажі на мільярди доларів. Однак не всі з них – законні. У порту Чорноморська затримали 25 тисяч тонн ільменіту, який був закуплений за заниженою майже вдвічі ціною та мав бути відправлений до Китаю. Хто контролює шахрайські схеми? Та у чому скандальний стивідор звинувачує АМПУ? Дивіться у матеріалі Наталії Мальцевої.

Ось як цю історію коментують в Адміністрації морських портів України:

«Так сталося, що були слідчі дії, під час цих дій ДБР знайшло та вилучило речові докази. Слідчим ДБР було запропоновано передати на відповідальне зберігання речові докази компанії «Рісойл». На жаль, компанія відмовилася від цього, і тоді слідчий запропонував нам теж узяти ці речові докази на відповідальне зберігання», – розповідає заступник голови АМПУ Костянтин Кравцов.

До речі, логічно було б, якби саме «Рісойл» взяв відповідальність за вантаж, але в результаті єдина організація, що погодилася відповідально зберігати ільменіт – Адміністрація морських портів України, точніше, її чорноморський філіал. За словами пана Кравцова, це сталося не за ініціативою адміністрації, а за пропозицією ДБР.

titan2
Сировину закупили за заниженою вдвічі вартістю Ілюстрація: СтопКор

Майже одразу затриманий ільменіт став «зіркою» фейсбуку – власник «Рісойла», відомий в Одесі бізнесмен Шота Хаджишвілі почав мало не щодня викладати гнівні публікації на своїх сторінках та звинувачувати адміністрацію порту в заподіяних йому збитках. Нерідко – у геть нецензурній формі.

Конфлікт АМПУ та «Рісойла» триває вже досить давно, адже Хаджишвілі багато років поспіль заявляє, що сам факт існування адміністрації – історична помилка. Понад те, як стало відомо журналістам, такі ситуації, як із рудою, далеко не поодинокі.

Shota Hadzhishvili
Шота Хаджішвілі Фото: СтопКор

«Не можна вивантажити щось без відома АМПУ або вивезти кудись. І ДП, і ми відмовилися брати вантаж, у мене він і так — під відповідальне зберігання, а ДП це не стосується. І тут раптом з’явилась АМПУ, яка вирішила добровільно взяти на себе відповідальне зберігання цього вантажу. Що не передбачено жодним законом. Те ж, якщо я візьму у вас у квартирі ваш телевізор на відповідальне зберігання», – обурюється голова «Рісойла».

Юристи ж вважають геть інакше.

«Що можу підтвердити – те, що в результаті слідчих дій вантаж було вилучено, визнано речовим доказом та передано МВО. Потім вантаж було завантажено на судно, і він там перебуває. У діях адміністрації жодних протиправних дій не може бути, ми діяли винятково в межах компетенції», – зазначила начальник юридичної служби адміністрації ЧМП Олена Кушнірук.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини