Сію, засіваю, з виборами вітаю: активісти розповіли про підкуп виборців у регіонах

21.06.2019 16:33

Продуктові набори та гроші в обмін за голоси. Громадські активісти під час круглого столу «Парламентські перспективи: хто формуватиме склад наступного парламенту?» розповіли про старі й нові методи підкупу виборців в регіонах України напередодні парламентських перегонів. 

Команду ГО «Стоп корупції» представив керівник правозахисного блоку Ігор Бондарчук.

«Гречку дійсно засівають. Це показує робота наших осередків, їх вже 55 в Україні. Зараз починається максимальне вливання коштів, тому що за місяць депутатам потрібно встигнути те, що було в планах протягом 90 днів. Вже повним ходом носять продуктові набори від кандидатів у нардепи. Такий факт зафіксований у Житомирській області. Класика жанру. Є випадок у Чернігівській області, який трапився нещодавно. Виявили пряму сітку, яка складається з «сотників», «п'ятидесятників» тощо.

Зараз відбувається вливання коштів. Люди за ці тридцять днів зароблять як за цілий рік. Кандидат організовує зустріч з громадою, показує, який він хороший, але після цього зустрічається безпосередньо з десятниками, сотниками, які заходять додому до людей. Наші правозахисники вже змогли зафіксувати один із таких випадків, де були перемовини щодо отримання неправомірної вигоди у розмірі 300 грн за голос на виборах.

Інша ситуація у Чернігівській області, де проводили громадські збори й говорили, чому саме потрібно голосувати за певного кандидата. Уявіть собі, офіційний помічник депутата побив наших правозахисників і журналіста. Це кричущий факт. Такого не повинно бути у цивілізованій, розвинутій країні.

З приводу коаліції. Вважаю, що це явище можливе, але негативне, тому що у нас замість парламентсько-президентської буде президентсько-парламентська країна. Тоді Верховна Рада ухвалюватиме тільки ті рішення, що підтримує президент», – розповів правозахисник ГО «Стоп корупції» Ігор Бондарчук.

Наш колега також згадав про цинічний напад на знімальну групу «СтопКору» у Прилуках на Чернігівщині. Там представник штабу кандидата в нардепи Приходька побив журналістку Марію Гураль та правозахисника Володимира Циганова. Знімальна група виїхала в Прилуки після повідомлення про факти підкупу виборців.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X