Сіярто озвучив умови для покращення україно-угорських відносин

16.07.2019 16:16

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що покращення стосунків між Україною та Угорщиною можливе за умови повернення угорській спільноті права на навчання рідною мовою. Про це він сказав сьогодні під час прес-конференції в Інституті імені Ференца Ракоці II, що у Береговому, передає "Укрінформ".

Сіярто зазначив, що Угорщина готова, і навіть, вже має план інтенсивної співпраці з Україною в економічній сфері. Там готові виділити 50 млн євро на розвиток інфраструктури, зокрема, будівництва нових КПП на кордоні з Угорщиною.

Також міністр пообіцяв зняти вето на переговори України з НАТО. Але все це можливо лише після виконання Україною умови повернути угорській спільноті право навчатися рідною для неї мовою.

Негативну реакцію угорців викликав закон Верховної ради «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Досягти згоди дипломатичним шляхом не вдалося, а у відповідь на порушення прав нацменшин Будапешт блокує євроатлантичні ініціативи України.

Читайте також: "Представники Канадської місії зі спостереження за виборами в Україні зафіксували факт порушення в Ужгороді – подробиці".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини