Сірий кардинал агрорейдерства: хто стоїть за захопленням найбільших українських агрокомпаній?

29.01.2019 10:33

Той, чиє прізвище вимовляють пошепки, або сірий кардинал. В романі Олександра Дюма-старшого «Три Мушкетери» так називали монаха ордену капуцинів, отця Жозефа за його сірий плащ. А стояв він за червоною мантією самого кардинала Рішельє. За кілька століть нічого не змінилося. У наших антикорупційних розслідування ми не раз пересвідчувалися, що той, хто плете павутиння шахрайських схем – як правило лишається осторонь.

Насправді в реаліях сучасної України дуже важко визначити, хто і за ким стоїть. Утім можна легко побачити, хто і що накоїв.

Озброєні «тітушки», блокування роботи підприємств – це не кадри з якоїсь моторошної стрічки про бандитизм. Це реальні події. Сьогодні такі відбулись з агрокомпанією «Росток-Холдинг» – групою агрокомпаній, що має землі в Чернігівській та Сумській областях і у рейтингу ТОП-100 латифундистів займає 26-е місце.

Вчора – з компанією «Агрейн», однією з найбільших в Україні агрокомпаній за кількістю землі в обробці – 127 тис. га в шести областях.
А завтра з ким?

Впродовж кількох місяців «СтопКор» стежив за подіями довкола агропідприємств. І знайшов одну дуже цікаву деталь. Інтереси рейдерів в обох ситуаціях відстоював адвокат-міжнародник Костянтин Лікарчук.

І ми розпочали доволі цікаву одісею. Адже як сказав класик: якщо зорі запалюють, це комусь потрібно. Ось тільки кому і навіщо? Тож запрошуємо і вас у цю приголомшливу журналістську пригоду – дивіться ексклюзивне розслідування Асі Глуцької:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини