Сімейний підряд на підприємствах Державної продовольчо-зернової корпорації України: брати із темним минулим очолили дві компанії

10.03.2021 16:06

Сьогодні нам стало відомо, що голова Державної продовольчо-зернової корпорації України вирішив змінити керівників одразу двох підприємств. Призначення сумнівні та викликають багато запитань. З легкої руки очільника АТ «ДПЗКУ» нових керівників отримали філії «Одеський зерновий термінал» та «Миколаївський портовий елеватор». На ці посади призначили братів Кащеєвих із Миколаєва. Антон та Олег мають сумнівну репутацію і скандальне минуле.

reyder zerno

Наприклад, фірму «Партнер-Агро», зареєстровану на Антона Кащеєва, пов’язують із причетністю до збройного нападу на жителів Чаусово-2 у 2013 році. «Братки» під Первомайськом «косили» урожай пістолетами. Такі заголовки на інформаційних ресурсах Миколаєва за літо 2013 року.

Криваве протистояння за врожай розгорнулося між селянами, працівниками «Агрофірми Корнацьких» (належить колишньому нардепу Аркадію Корнацькому) та «тітушками». Невідомі із помповою зброєю нагнали на поля колону комбайнів, влаштували атаку на охорону та представників агропідприємства та почали обстріли. У результаті стрілянини з вогнепальними пораненнями шестеро людей потрапили до лікарні. Двоє були у вкрай важкому стані.

pervomaysk urozhay
Фото: НикВести

А після подій у червні того ж року група тодішніх народних депутатів разом із поліцією в машині Антона Кащеєва виявила десятки одиниць різної зброї. В автівці був цілий арсенал: 3 пістолети, 9 сокир, 3 ножі та 2 кирки.

При цьому фірму «Партнер-Агро» переписали на Кащеєва за кілька днів до озброєної атаки.

Окрім того, Антон Кащеєв, за даними сайту youcontrol, вказаний як керівник чотирьох компаній. Цікаво, чи не буде посада у державній корпорації заважати Кащеєву, чи він буде суміщати бізнесові та державні справи? І на чию користь? Власних кишень чи інтересів агросектору України?

Тому призначення людини із такою репутацією викликає великі сумніви у його професійній спроможності. А також занепокоєння у справжніх мотивах роботи особи, причетної до рейдерських атак на державному підприємстві.

У 2018 році Кащеєв подає декларацію як в.о. директора філії ПАТ «ДПКЗУ «Богданівецький комбінат хлібопродуктів», а вже після 2020 року дані про його посади у деклараціях не вказані.

Тобто виходить, що зараз, у 2021 році, «агротітушка» Кащеєв пішов на підвищення? Цікаво, за яким принципом проходив відбір кандидатів? Чи може, як тоді, у 2013 році, Кащеєв разом із «однодумцями» наставляв зброю і під примусом вибивав собі посаду?

Брат Антона Кащеєва Олег, за даними з відкритих джерел, вказаний як засновник чи голова одразу п'яти різних фірм. Спеціалізація у компаній різна: від орної землі до надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого майна.

В цілому, якщо твій брат має досвід участі у рейдерському захопленні чужого врожаю або майна, можна надавати будь-які послуги і техніку в оренду.

Виникає запитання, за яким принципом добирають кадри у Державній продовольчо-зерновій корпорації України? Не рейдер – не можеш працювати директором агрокомпанії чи як?

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини