“Сім п’ятниць на тижні”: херсонський суддя Мусулевський виносить чотири різні рішення щодо арешту майна “Херсонбуду” за зачиненими дверима

Активісти ГО "Стоп корупції" поскаржились до Вищої ради правосуддя та голови Херсонського міського суду Херсонської області на суддю Мусулевського Я.А., який поспіхом, без доказової бази, кілька разів за тиждень видав протилежні Ухвали та врешті заборонив реєстраторам вносити зміни до державного реєстру. Справа стосується майна "Херсонбуду".

Нагадаємо, раніше, 13 лютого, Верховний суд ухвалив рішення, яке фактично визнає рейдерським захоплення майна "Херсонбуду" через незаконну перереєстрацію корпоративних прав. Суд вищої інстанції визнав чинним наказ Міністерства юстиції щодо незаконності внесення в реєстр попередніх змін.

Утім, рейдери вдалися до улюбленої тактики: допомоги реєстраторів та затягування справ у судах.

Законні власники майна та корпоративних прав – родина почесного громадянина Херсона Бориса Сандика – не змогли відновити в реєстрі права на "КПД 5 С" (підприємство, на якому зареєстроване майно "Херсонбуду"), бо реєстр виявився заблокованим Скадовським реєстратором Федчишиним. А коли нарешті реєстратор за 2 тижні розблокував реєстр підприємства "КПД-5 С", виникли нові перепони. Тепер вже суд своєчасно ухвалив вигідне рейдерам рішення та заборонив вносити зміни до реєстру.

Як з'ясували активісти, історія накладання арешту слідчим суддею Херсонського міськрайонного суду Мусулевським нагадує детектив. Подробиці розповіли представники керівництва підприємства, доля якого "зависла у повітрі" через заблокований реєстр.

1 березня слідчий суддя Мусулевський видає першу Ухвалу щодо арешту реєстру "КПД-5 С": відмовляється задовольнити відповідне клопотання адвоката фірми "Продсервіс".

За кілька днів, 5 березня 2019 року, Мусулевський раптом передумав і змінив власне рішення. Суддя задовольнив клопотання невідомого прокурора Херсонської місцевої прокуратури, який просив накласти арешт на частки учасників ТОВ "КПД-5 С" та корпоративні права учасників ТОВ "КПД-5 С" шляхом заборони державним реєстраторам вносити зміни до реєстру підприємства. Отже, реєстр було арештовано.

Ще за 2 дні, 7 березня, слідчий суддя знову передумує. Мусулевський нібито на прохання прокурора скасовує свою ухвалу від 5 березня – тобто розблоковує реєстр. Утім того самого дня видає нову – протилежну – ухвалу, якою знову забороняє вносити зміни до реєстру. У підставах для арешту лише змінено назви статей.

Зауважимо, чотири протилежні рішення стосуються однієї справи та приймаються за один тиждень. Цікаво, що розгляд справи відбувався одноосібно. Без участі сторін.

На запитання журналістів "СтопКору" щодо стрімкого винесення кількох протилежних рішень з одного питання, ще й за зачиненими дверима, пан Мусулевський заявив, що розгляд справи без повідомлення сторін відбувся на прохання прокурора, прізвище якого він не назвав.

"Суддя порадив звертатись до слідчого по справі, адже саме він виносить рішення, яку саме інформацію можна розголошувати у ході досудового слідства. А суддя, мовляв, лише виносить ухвалу, спираючись на матеріали, які йому надає слідчий. Також суддя зазначив, що прокурор подав клопотання про розгляд справи без участі зацікавлених осіб", – розповідає активіст Роман Дещенко.

Згодом з інсайдерських джерел активісти дізнались, що арешт, зокрема й заборону на реєстраційні дії, суддею Мусулевським ухвалено в межах нашвидкуруч сфабрикованої справи з ознаками фіктивності лише на основі заяви, без жодного доказу.

У таких діях судді активісти вбачають ознаки корупції. Адже суддя виносить рішення за зачиненими дверима, не розглядаючи доказову базу.

Таке штучне затягування процесу перереєстрації корпоративних прав відповідно до рішення Верховного суду вигідне рейдерам, які не квапляться віддавати загарбане.

Правозахисники звернулись до Вищої ради правосуддя зі скаргою на суддю Мусулевського

"Замість того, щоб керуватись чинним Наказом Міністерства юстиції України від 26.09.2017 року № 3026/5 та постановою Верховного суду від 13.02.2019 року, слідчий суддя Мусулевський Я.А. при розгляді клопотання прокурора про накладення арешту на майно в інтересах рейдерів керувався виключно інтересами прокурора, а не закону", – зазначили активісти у скарзі до Вищої ради правосуддя.

"Очевидно, слідчий суддя Мусулевський Я.А. взагалі не досліджував жодних документів при задоволенні клопотання прокурора про накладення арешту на майно – про це свідчить той факт, що для того, щоб швидко накласти арешт на майно ПП "ВФ "Паритет", знадобилось аж 4 (чотири!) судових ухвали, текст яких свідчить про явну зацікавленість судді у вчиненні дій в інтересах рейдерів", – йдеться у тексті звернення.

Активісти зауважили, що такі поспішні дії слідчого судді Мусулевського Я.А. в інтересах рейдерів, вочевидь, спрямовані на штучне блокування чинного Наказу Міністерства юстиції України від 26.09.2017 року та чинної постанови Верховного суду від 13.02.2019 року для того, щоб не відновлювати інформацію про повернення корпоративних прав.

Активісти наголошують, що рейдери за допомогою слідчого судді Мусулевського Я.А. зробили Херсонський міський суд Херсонської області частиною своїх злочинних намірів щодо протиправного заволодіння у рейдерський спосіб часткою приватного підприємства "Виробнича фірма "Паритет".

ГО "Стоп корупції" у Зверненні просить Вищу раду правосуддя встановити факт вчинення істотного дисциплінарного проступку слідчим суддею Херсонського міського суду Херсонської області Мусулевським Я.А. та прийняти рішення про звільнення судді.

Журналісти "СтопКору" стежать за перебігом подій у цій справі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини