«Сідай, двійка!»: парламентарі незадовільно оцінили діяльність податкової міліції

11.06.2019 13:14

Який орган уже рік працює поза законом, але з’їдає мільйони з держбюджету? Так, мова йде про податкову міліцію, незадовільні показники роботи якої дивують навіть досвідчених експертів. І це при тому, що втрати бюджету від різних схем сягають більше 100 мільярдів гривень. Хто ж вони – службовці чи завзяті нероби? Діяльність податкових міліціонерів аналізувала Христина Кришиха.

У нового гаранта ліквідацію податкової міліції та створення абсолютно нової аналітичної служби фінансових розслідувань назвали одними з пріоритетних напрямів перших 100 днів після інавгурації.

Що ж представляє собою цей орган? Податкова міліція в Україні — це спеціалізований підрозділ міліції, що займається боротьбою з податковими правопорушеннями та є органом досудового розслідування у справах про ухилення від оподаткування та порушення в бюджетній сфері. Раніше податкова міліція входила до системи податкових органів, згодом — до системи органів доходів і зборів; а сьогодні це один з підрозділів Державної фіскальної служби України.

Було визначено три головні напрямки податкової міліції: боротьба з тіньовою економікою, конкретний економічний ефект від правової діяльності, і нарешті – не перешкоджання платникам податків, які існують в правовому полі, здійснювати господарську діяльність.
У результаті численних реформ у податковій системі з 1 січня 2017 року податкової міліції як такої у нас в державі не існує. І все, як переконують експерти, через непрофесійність влади.

«У нас такі законодавці (про що ми з вами говорили напередодні в інтерв’ю), що вони дореформувалися до того, що вони з 1 січня 2017 року практично залишили орган податкової міліції поза законом», - підкреслює заслужений юрист України, екс-заступник Генпрокурора Олексій Баганець, - «Тобто вони взяли і ліквідували другий розділ Податкового кодексу, де якраз значилося про правове положення податкової міліції. Тобто про неї згадується в КПК України, а закону, який її створював, фактично немає».

Але податкові міліціянти навіть після такого конфузу депутатів продовжують працювати. Щоправда, ефективністю їхньої роботи ніхто не задоволений. Зокрема, «СтопКор» нещодавно вже оприлюднив шокуючі результати діяльності податківців.

Голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна оцінює діяльність органу на «два з плюсом-три» за п’ятибальною шкалою. Ще один член цього ж комітету, народний депутат Тетяна Острікова, яка активно слідкує за діяльністю правоохоронців, за їхню роботу навіть не змогла поставити нуль.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини