Шукали «чорну бухгалтерію», а опечатали ліки: столичні ДФСники залишили без медикаментів хворих на COVID-19

11.01.2021 10:51

Локдаун, нові карантинні обмеження та свавілля з боку податківців – українським підприємцям 2020-й запам’ятається як один з найжахливіших років. Чому замість того, аби рятувати бізнес, його вирішили «добити»? Та як через фіскалів низка українських лікарень залишилась без медикаментів? Дивіться у розслідуванні Алли Легези.

10 грудня у розпал робочого дня до офісного центру в районі метро Святошин одночасно приїхали кілька автівок бізнес-класу. З них вийшла група людей, яка зухвало вривається до офісу фармакологічної компанії, пхаючи в обличчя її працівників якийсь документ. А далі перевертають догори дриґом все, що бачать.

Одночасно з цим група осіб без розпізнавальної форми, які представляються працівниками фіскальної служби, вриваються і на склади фармакологічної компанії, що у селі Міла Києво-Святошинського району.

Як розповів адвокат Володимир Пасюков, ці особи незаконно проникли до складських приміщень та вилучили усю продукцію.

DFS_1
Фіскали обшукали складські приміщення й вилучили продукцію Фото: скріншот

Цю так звану спецоперацію виконали слідчі та оперативники столичної фіскальної служби. Вони шукали якісь «ікс-файли», що могли б довести опосередковану причетність компанії до фіктивних фірм, що їх звинувачують в ухиленні від сплати податків. Слідчі дії, за словами адвокатів, провели з численними порушеннями, а текст ухвали суду взагалі не давав їм дозволу проводити обшуки.

Ще одна розбіжність: суд надав дозвіл проводити слідчі дії одним фіскалам, а приїхали зовсім інші. За словами незалежного юриста Віталія Кулакова, така «похибка» не давала права ДФСникам проводити обшук.

«Якщо є порушення, і проводиться обшук не тією особою, не за тією адресою чи не на тому підприємстві, з моєї точки зору, це є перевищення повноважень, і потрібно викликати поліцію, фіксувати цей факт і притягати до відповідальності тих, хто діє всупереч закону», – коментує керуючий партнер групи «Advice» Віталій Кулаков.

Така ж катавасія з прізвищами фіскалів і методами їхньої роботи відбувалася і на складах, де зберігають медичні препарати: згідно з ухвалою, ДФСники начебто шукали начебто чорну бухгалтерію, тобто документи, а опечатали чомусь медикаменти.

Тож внаслідок свавілля фіскалів опечатаною виявилася фармакологічна продукція, зокрема й ліки для лікування хворих на COVID-19, що мали поставити до лікарень Львова, Рівного та Черкас.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини