Шукали компромат? – Чому на Харківщині невідомі вдерлись у квартиру активіста “Стоп корупції”

Цю історію написав Ізюмський підрозділ “Стоп Корупції” Харківської області. У ній ви знайдете поєдинки, боротьбу, корупційні схеми та перемоги. Перемоги – це те, чому вона присвячена, адже до них активістам цього невеличкого містечка довелось подолати нелегкий тернистий шлях. Тож про те, як місцевий осередок “СтопКору” змусив відшкодувати хабарників більше половини річного бюджету міста, читайте в цій історії успіху.

Співпраця з іншими регіональними активістами "Стоп Корупції"

ВСТУП

Місто Ізюм Харківської області – це місто обласного значення, має свої славетну історію та традиції. Населення 52 тисячі мешканців, бюджет складає 520 млн.грн.

В жовтні 2015 року за результатами виборів до влади в місті Ізюм прийшла команда “Нові обличчя” на чолі з міським головою Валерієм Марченком і тоді, місцевим активістам довелось активізуватись і розпочати протидію протиправній та корупційній діяльності влади в місті.

ПОЧАТОК ДІЯЛЬНОСТІ ОСЕРЕДКА

Першими кроками, за підтримки ГО “Стоп Корупції”, стало створення Ізюмського міського відокремленого підрозділу, який запрацював у посиленному режимі. Тоді в місті відкрився офіс, в який у прийомні дні могли прийти громадяни та розповісти про корупційні явища, з якими їм довелось зіштовхнутись. Наприкінці 2018 року у приймальні було підготовлено та направлено запитів, заяв та скарг – 300 документів, зареєстровано вхідних документів – 850 .

Голова Ізюмського підрозділу "Стоп Корупції" Юрій Козлов

Упродовж 2018 року по відношенню до Ізюмського міського голови Марченка, його заступників, керівників бюджетних установ та комунальних підприємств, які за оцінками активістів “СтопКору” є головними фігурантами корупційних схем в місті, було відкрито 15 кримінальних проваджень, пов’язаних з різними напрямками протиправної діяльності посадових та службових осіб.

Зокрема, до успіхів можна віднести й рішення Ізюмського міськрайонного суду, яким було визнано протиправним та скасовано рішення виконавчого комітету Ізюмської міської
ради Харківської області “Про надання дозволу на зріз аварійних дерев та обрізку гілок по м. Ізюм”.

Крім того, за активного сприяння активістів “Стоп Корупції”, Державною аудиторською службою України Північно-східним офісом було проведено державний фінансовий аудит виконання бюджету м. Ізюм за період з 01.04.2014 по 01.08.2017 року, згідно якого було встановлено фінансових порушень на 4.2 млн. грн., а збитки бюджету становили понад 2 млн. грн. (і це за умов перевірки незначної частини виконання бюджету). Підсумки даної перевірки стали підставою відкриття 3 кримінальних проваджень.

ЦЬОГО БУЛО ЗАМАЛО

Однак, навіть після таких результатів перевірок, активісти побачили, що діяльність Держаудитслужби має виключно формальний характер, висновки їх перевірок мають виключно інформаційний та рекомендаційний склад, а після перевірок правоохоронні органи мають проводити експертизи та інші процесуальні заходи.

“Таким чином посадові особи підписують без заперечень будь-які висновки перевірок, розуміючи що жодних наслідків не буде” – коментує ситуацію стопкорівець Юрій Козлов.

Також, Ізюмський підрозділ “Стоп Корупції” упродовж року вів активну інформаційну діяльність – були записані інтерв’ю, змонтовані сюжети та написані статті щодо розслідуваних справ.

Зокрема, на YouTube каналі “Стоп Корупція” можна знайти матеріали щодо проведнного розслідування по закладах управління освіти з питань збору готівкових коштів з батьків. У цій темі осередком було направлено близько 20 запитів, отримано 40 відповідей, а у відповідності до аналізу, корупційна діяльність керівників закладів складає 15 млн. грн. Наразі стопкорівцями готується пакет документів до прокуратури.

Додамо сюди ще розслідування таких справ як протиправні побори коштів за використання соціальних спортивних споруд у місті, розслідування роботи управління ЖКГ щодо проведення будівництва об’єктів в місті Ізюм, розслідування щодо роботи комунальних підприємств: ЖРЕП-1 та теплових мереж стосовно ненадання комунальних послуг мешканцям міста з залученням фахівців, а також аналіз протиправного отримання коштів на відрядження, додаткових премій та надбавок, інших доплат посадовцями органів місцевого самоврядування за 2016-2017 роки ( завдяки Ізюмському осередку до бюджету ці кошти було відшкодовано).

Ізюмьский осередок "СтопКору" проводив фото- та відеофіксацію порушень

Усього, до міського бюджету завдяки плідній роботі активістів було відшкодовано близько 334 тисячі гривень, що становить більше половини річного бюджету міста.

Крім того, осередок проводить активну роботу з місцевими меканцями, зокрема здійснюються рейди з відео- та фотофіксацією роботи комунальних підприємств, до приймальні “СтопКору” міста приходять громадяни, які вже звертались до органів влади та правоохоронних органів, зі скаргами на корупцію в закладах освіти, ЖКГ та невиконання посадовими особами своїх функцій.

Рейд проти рибних браконьєрів в області

В соціальних мережах було викладено 23 відеоролика, які інформують громадян про протиправні дії влади, розповідають про корупційні схеми.

Інтерв'ю Юрія Козлова з Олегом Тараско/Фото: скріншот

А у квітні 2018 року було проведено круглий стіл “Корупційні ризики в місті Ізюм та шляхи їх подолання” за участі 15 громадських організацій.

ПРОТИДІЯ АКТИВІСТАМ

Щоправда, не все так солодко, як здається на перший погляд... Міська влада намагається протидіяти борцям із корупцією, боючись, що доступ до годівниці через активістів закриється...

Зокрема, за час діяльності Ізюмського підрозділу проти його голови Юрія Козлова в грудні 2017 року сфабриковано кримінальну справу. В липні 2018 року в Ізюмському міськрайонному суді відкривають справу про захист ділової репутації міського голови із зобов’язанням спростувати недостовірну інформацію та стягненням завданої моральної шкоди (згодом, згідно рішення суду від 25 вересня 2018 року в позові міського голови Марченка відмовлено).

Але це ще не все! Відбувається зухвале пограбування помешкання голови підрозділу. З квартири винесли ноутбук в комплекті, зламали кольоровий ксерокс, зникли деякі документи.

“Це дає підстави вважати, що ця імітація проникнення до квартири мала за мету знищити робочу інформацію та зупинити роботу Ізюмського підрозділу” – зазначає Юрій Козлов.

Як розповідає голова підрозділу, дії влади міста Ізюм демонструє те що вона відчуває загрозу та неминуче покарання за свої протиправні, корупційні дії, які розслідують активісти Ізюмського “СтопКору”, які аналізують документи та факти, формують пакети документів та направляють їх до правоохоронних органів.

Наразі, попри тиск та протидію місцевої влади, готується низка матеріалів стосовно начальників управлінь, які “успішно” замінили своїх звільнених попередників – начальника управління освіти Безкоровайного та начальника управління молоді та спорту Стрельника.

Ізюмський осередок відстежував роботу місцевої влади

ПІДСУМКИ

Враховуючи підтримку та рівень навчальних заходів, які здійснює та проводить ГО “Стоп корупції” м. Київ, професіоналізм фахівців, досвід яких “СтопКор” міста Ізюм використовує в щоденній роботі, зростає авторитет та підтримка мешканців. Зростає кількість бажаючих стати членами нашої громадської організації. Нові люди, які долучаються до нашої роботи та боротьби, приносять нові ідеї та думки, нові погляди та напрямки розслідувань.

“Попереду дуже непростий та складний шлях, але антикорупційних рух вже зупинити неможливо. Спільними зусиллями ми переможемо таке соціальне зло, як корупція”
– впевнений Козлов.

ЮРІЙ КОЗЛОВ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини