Шубін розчищає структури Мінекоенерго для “своїх” людей, – журналісти

Новий “головний енергетик” країни: хто він і які має цілі? Чому до керма стратегічного міністерства поставили вихідця з комерційного сектору, що не має фахового досвіду? Інформація про особливу зацікавленість Віталія Шубіна та його оточення до окремих посад в структурі Мінекоенерго, вже потрапила до медіа. Так само, як і серія скандальних звільнень, що стала приводом говорити про масштабні кадрові чистки у відомстві. Докладніше про це – у сюжеті Наталії Мальцевої.

Зокрема, йдеться про скандальне звільнення голови наглядової ради Укргідроенерго Валентина Гвоздія Передувала цьому зустріч: Шубін і такий собі Олег Палайда, член наглядової ради Укргідроенерго, запропонували Гвоздію піти добровільно, бо мали свої плани на цілу низку посад у підприємстві.

Олег Палайда Фото: скрін

Власне, у публікації одного з центральних видань репортери навіть припустили, що посаду Гвоздія планував зайняти сам Шубін. Однак суд загальмував звільнення, а міністерство не має повноважень звільняти самостійно. До того ж, у Гвоздія виявилися високі показники ефективності та сплати податків. Тож тихенько звільнити його із порушеннями не вдалося.

І це – далеко непоодинокий випадок у системі Мінекоенерго. Достатньо пригадати скандальне звільнення Оксани Мороз, які викрила підробки у Національному плані скорочення шкідливих викидів, через що Україна втратила 45 мільйонів євро від ЄС.

Оксана Мороз - розробник програми скорочення шкідливих викидів в Україні

Сам пан Шубін запевняє: він особисто до кадрових чисток не має відношення і допоки не давав жодних вказівок щодо звільнення того чи іншого працівника.

«Ми взагалі зараз намагаємося утриматися від будь-яких кадрових рішень, це має робити міністр. От уряд, Верховна Рада мають призначити міністра, який буде формувати політику і безпосередньо призначати керівників того чи іншого підприємства. Як зараз можна призначати, якщо ми всі очікуємо на нового очільника який прийде і скаже: я бачу, що має все за конкурсом пройти. Маємо дочекатися логічного кінця цього процесу, і потім вже хай міністр вирішує, кого призначати», – стверджує урядовець.

Утім, можна констатувати, що наразі надважливе для України міністерство фактично не функціонує через відсутність легітимних директорів на більшості держпідприємств, що підпорядковуються Мінекоенерго. Та й доцільність перебування самого Шубіна, "заточеного" під заробляння прибутку для приватних структур, на позиції в.о. міністра викликає в експертного середовища серйозні сумніви.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини