Штрафи за перевантаження фур: за участі активістів «Укртрансбезпека» ловила порушників (фото)

Нові штрафи за перевантаження фур почали діяти. Очевидцями того, як ловлять порушників, 7 грудня стали активісти ВГО «Стоп корупції», які стежили за роботою представників Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека).

стоп корупції та укртрансбезпека
Активісти разом із представниками "Укртрансбезпеки" ловили порушників Фото: СтопКор

«Сьогодні мали змогу познайомитися з представниками "Укртрансбезпеки", а також поспостерігати за їхньою роботою. Зокрема, 7 грудня на Гостомельській трасі здійснювався габаритно-ваговий контроль. З самого ранку було зупинено більш як 10 вантажівок. На дві з них був накладений штраф по 17 тис. грн за невідповідність документів на вантажоперевезення», – повідомляє правозахисник громадської організації Олександр Омельченко.

Штрафи за перевантаження фур
Двох водіїв оштрафували

За його словами, такий досвід є показовим у контексті ефективності роботи нового закону. Адже саме перевантажені фури здебільшого і руйнюють українські дороги, на ремонти яких щорічно витрачаються мільярди гривень.

«Сподіваємося, що у майбутньому ще матимемо змогу співпрацювати з "Укртрансбезпекою". Адже вони так само як і ми стоять на захисті прав українців. Зокрема, у праві наших співгромадян їздити якісними та рівними дорогами. А штрафи за перевантаження фур – один із дієвих методів зберегти автошляхи», – додав він.

Нагадаємо:

  • Президент Володимир Зеленський підписав закон про посилення габаритно-вагового контролю на дорогах.
  • Верховна Рада 3 червня ухвалила законопроєкт №3742, який є одним із двох основних документів для повноцінного запуску системи габаритно-вагового контролю.
  • Згідно з текстом законопроєкту до другого читання, за перевезення пасажирів та вантажів без потрібних документів передбачено штраф у 17 000 грн. Для міжнародних перевезень – 34 000 грн. За перевищення вагово-габаритних нормативів від 5% до понад 30% штраф варіюється від 8 500 грн до 51 000 грн.
  • 14 червня закон підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков.

Зазначимо, за даними Національної поліції, кожен другий вантажний автомобіль їде з перевантаженням. Найбільше таких — у Херсонській, Одеській і Миколаївській областях.

Раніше активісти "Стоп корупції" домовилися про спільні рейди щодо перевірки фактів перевищення вантажопідйомності вантажних автомобілів у Києві та Київській області.

Як повідомляв "СтопКор", у січні через аварійний стан теплотраси у Кривому Розі цілий будинок залишився без опалення.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини