Шмигаль звільнив з МЗС фігуранта гучного антикорупційного розслідування

20.03.2020 12:00

50 євро, аби тільки потрапити до кабінету консула. Відтак, на безкоштовних послугах представники українських посольств за кордоном, насправді, чимало заробляють? До редакції «СтопКору» потрапив аудіозапис, де заробітчанка з України зізнається кому та скільки платила за допомогу з документами.

«Там є такий охоронець Андрій, він десь з Франківщини. Він дуже знаменитий, його контакти передають по ланцюжку, адже він може «допомогти». Не безкоштовно, звісно. На всі послуги є свої розцінки. До нього можна звернутися і він надає послуги, він там посередник. Я не думаю що він один там працює», – стверджує жінка.

Українка розповідає: до неї підійшов молодик і повідомив, що за 200 євро в руки їй зроблять паспорт поза касою. Проте це – лише деталі великої корупційної машини

Наші інсайдери з МЗС стверджують в один голос: тиск на співробітників та корупційні схеми приніс із собою один із високопосадовців.

Знайомтеся, Андрій Іванович Заяць. Навчався в Ужгородському університеті, після – вчителював на Закарпатті. А потім стартує блискуча дипломатична кар'єра і вже 2016-го пан Заєць здобув топпосаду в МЗС – державного секретаря.

Андрій Заяць зробив блискучу кар'єру в МЗС

«Громадянам не прийде в голову, що у Міністерстві закордонних справ можуть процвітати якісь корупційні схеми, оскільки є стереотипне сприйняття, що це орган державної влади, де такого просто не може бути, адже це дипломати і що ж там у них можна взяти?», – коментує співробітниця відомства Валерія.

Цікаво, що не міністр, а саме державний секретар, має найбільше повноважень та відповідає за діяльність всіх напрямів діяльності міністерства. Він безпосередньо керує відомством, департаментом із персоналу та управлінням по боротьбі з корупцією.

Як зазначає експосол з особливих доручень МЗС, дипломат Вадим Трюхан, із запровадженням посади держсекретарів у системі виконавчої влади нарешті відбулося розділення політичних функцій із суто адміністративними.

Тож відтепер міністр та його заступники фактично займаються реалізацією політики зовнішніх відносин, а державний секретар керує апаратом Міністерства. Тобто вирішує фінансові, кадрові чи логістичні питання, спрямовані на забезпечення діяльності дипломатичної служби як такої. А отже, керує й усіма грошовими потоками.

Як стало відомо 14 березня, напередодні виходу в ефір журналістського розслідування «Стоп корупції», уряд звільнив Андрія Заяця з посади державного секретаря Міністерства закордонних справ України. Відповідне розпорядження вже оприлюднили на сайті Кабміну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини