Шмигаль звільнив з МЗС фігуранта гучного антикорупційного розслідування

50 євро, аби тільки потрапити до кабінету консула. Відтак, на безкоштовних послугах представники українських посольств за кордоном, насправді, чимало заробляють? До редакції «СтопКору» потрапив аудіозапис, де заробітчанка з України зізнається кому та скільки платила за допомогу з документами.

«Там є такий охоронець Андрій, він десь з Франківщини. Він дуже знаменитий, його контакти передають по ланцюжку, адже він може «допомогти». Не безкоштовно, звісно. На всі послуги є свої розцінки. До нього можна звернутися і він надає послуги, він там посередник. Я не думаю що він один там працює», – стверджує жінка.

Українка розповідає: до неї підійшов молодик і повідомив, що за 200 євро в руки їй зроблять паспорт поза касою. Проте це – лише деталі великої корупційної машини

Наші інсайдери з МЗС стверджують в один голос: тиск на співробітників та корупційні схеми приніс із собою один із високопосадовців.

Знайомтеся, Андрій Іванович Заяць. Навчався в Ужгородському університеті, після – вчителював на Закарпатті. А потім стартує блискуча дипломатична кар'єра і вже 2016-го пан Заєць здобув топпосаду в МЗС – державного секретаря.

Андрій Заяць зробив блискучу кар'єру в МЗС

«Громадянам не прийде в голову, що у Міністерстві закордонних справ можуть процвітати якісь корупційні схеми, оскільки є стереотипне сприйняття, що це орган державної влади, де такого просто не може бути, адже це дипломати і що ж там у них можна взяти?», – коментує співробітниця відомства Валерія.

Цікаво, що не міністр, а саме державний секретар, має найбільше повноважень та відповідає за діяльність всіх напрямів діяльності міністерства. Він безпосередньо керує відомством, департаментом із персоналу та управлінням по боротьбі з корупцією.

Як зазначає експосол з особливих доручень МЗС, дипломат Вадим Трюхан, із запровадженням посади держсекретарів у системі виконавчої влади нарешті відбулося розділення політичних функцій із суто адміністративними.

Тож відтепер міністр та його заступники фактично займаються реалізацією політики зовнішніх відносин, а державний секретар керує апаратом Міністерства. Тобто вирішує фінансові, кадрові чи логістичні питання, спрямовані на забезпечення діяльності дипломатичної служби як такої. А отже, керує й усіма грошовими потоками.

Як стало відомо 14 березня, напередодні виходу в ефір журналістського розслідування «Стоп корупції», уряд звільнив Андрія Заяця з посади державного секретаря Міністерства закордонних справ України. Відповідне розпорядження вже оприлюднили на сайті Кабміну.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини