Шмигаль і Абрамовський повинні вирішити питання зі звільненням голови Держгеонадр Опімаха, – ЗМІ

02.07.2020 16:39

Громадські організації та спеціалізовані асоціації в сфері надрокористування вже неодноразово вимагали відставки глави Держгеонадр Романа Опімаха й розслідування його махінацій, у результаті яких державне майно й національні природні багатства віддаються за безцінь до рук олігархів. Однак остаточне рішення повинні ухвалити прем'єр-міністр Шмигаль і новий міністр екології та природних ресурсів Роман Абрамовський, йдеться в журналістському розслідуванні, яке опубліковано на сайті "Цензор.НЕТ".

Ілюстрація: СтопКор

Автор розслідування звертає увагу на те, що Опімах призначив керівником НАК "Надра України" людину з оточення Порошенка й Кононенка, а в топменеджмент казенного підприємства "Кіровгеологія" привів людей олігарха Злочевського, якому НАБУ і САП оголосили підозру. Такі дії можуть бути пов'язані з тим, що Опімах є вихідцем з "Асоціації газодобувних компаній України", клубу менеджерів великого бізнесу.

У розслідуванні повідомляється, що Опімах допоміг приватній структурі забрати в державного підприємства спеціальний дозвіл на видобуток газу в Тинівському родовищі. Через це держпідприємство ДП "Західукргеологія" НАК "Надра України" може збанкрутувати, а держава втратить будинок Шпрехера – пам'ятник архітектури й візитівку Львова, пише OBOZREVATEL.

"Під керівництвом Опімаха Держгеонадра стали приносити державі в 20 разів (!) менше доходів. За перший квартал 2020 року сума надходжень склала всього близько 10 млн. грн. За запланованих 750 млн. грн. на рік, тоді як у минулі роки сума надходжень до держбюджету становила близько 200 млн. грн. за аналогічний період", – йдеться в розслідуванні.

Закінчується розслідування закликом до звільнення Опімаха: "Сьогодні подальша доля геологічної галузі України безпосередньо залежить від керівництва Кабінету міністрів України. Якщо прем'єр-міністр Шмигаль і новий міністр екології та природних ресурсів Роман Абрамовський не відреагує на черговий корупційний скандал навколо глави Держгеонадр Опімаха, на них ляже не тільки політична відповідальність за дії чиновника. Своєю мовчазною згодою вони остаточно підтвердять, що колишніх менеджерів "Асоціації газодобувних компаній України" не буває, і сьогодні контроль над надрами України остаточно передано олігархам".

Як повідомляв "СтопКор" раніше, скандали довкола Державної служби геології та надр України не вщухають з моменту її створення у 2010 році – посадовців цього відомства постійно звинувачували у сумнівному розподілі дозволів на видобуток корисних копалин та гальмуванні потрібних для розвитку галузі реформ.

Досить згадати, що Держгеонадра фігурують у понад тисячі рішень, що містяться у судовому реєстрі, і навіть колишній Прем’єр-міністр Олексій Гончарук публічно назвав службу «осередком корупції».

На початку листопада 2019 року на посаду очільника прийшов Роман Опімах. Цей час став символом буйного розквіту сумнівних схем розподілу ліцензій.

Примітно, що за керування Опімаха надходження до державного бюджету за користування надрами скоротились у 20 разів. Однак у самого чиновника з'явилась елітна квартира в столиці вартістю більш ніж 4 мільйони гривень.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X