Шлях додому: у столиці за участю “СтопКору” презентовано проект відновлення окупованих територій “Люди до людей”

18.06.2019 09:30

У столиці України презентовано ініціативу створення нового проекту "Люди до людей". На прес-конференції обговорили, зокрема, такі болючі питання, як відновлення окупованої території, припинення вогню та повернення домівок людям. Більше про це – у репортажі Інни Кучерової.

Автором ідеї виступила президент "Конгресу жінок світу" Тетяна Щербак. Як зазначає пані Тетяна, наразі не існує системного підходу щодо розвитку цих територій, а політична короткозорість та впровадження неефективних управлінських практик в минулому призвели до абсолютної відсутності системного підходу у подоланні цих кризових явищ.

"Такі чинники, як відсутність системного підходу до роботи, відсутність правильної інформаційної кампанії, призвели до неефективного використання ресурсів та гуманітарної допомоги, яка протягом останніх 5 років надходила в цей регіон", – наголосила пані Щербак.

До задуму приєдналися 5 громадських організацій Донеччини та Луганщини. Зокрема, Мистецька ініціатива і благодійний фонд "Разом". Проект покликаний відновити інфраструктуру на захоплених українських територіях за допомогою залучених від міжнародних донорів коштів. 

Засновниця благодійного фонду "Разом" Людмила Русаліна зауважує: є багато міжнародних організацій-донорів, які готові виділяти кошти на розбудову інфраструктури, соціальної сфери на Донбасі, але перше, що треба зробити – це зупинити вогонь на окупованих територіях.

"Коли питаєш у маленької дитини з зони бойових дій: "Яка твоя мрія?". А дитина відповідає: "Моя мрія – одну ніч поспати, щоб не стріляли", то дійсно розумієш, що це зараз найголовніше. Другий крок – потрібно розбудовувати інфраструктуру, відновлювати соціальну сферу, тому що людина – це найголовніше", – коментує пані Людмила.

Зі свого боку ГО "Стоп корупції" готова взяти на себе контроль за корупційними ризиками, які можливі там, де відбувається акумуляція коштів. Як наголосив координатор "СтопКору" Роман Бочкала, відновлення інфраструктури після закінчення конфлікту на Сході неможливе без допомоги міжнародних партнерів. 

"Україна – це не просто жертва російської агресії, це фактично той щит, що захищає зараз Європу від путінської чуми. І тому Європа теж має докладати зусиль для того, щоб допомогти Україні вистояти в цьому конфлікті, в цій війні й стати сильнішою", – підкреслив Роман.

Учасники заходу офіційно звернулися до президента Зеленського, щоб його команда взяла до уваги вже розроблену і навіть протестовану програму з відновлення та реконструкції окупованих територій. Адже найголовніше завдання після припинення вогню – повернути людей до рідних домівок.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X