Школи – ліквідувати: на Тернопільщині протестують проти економії на дітях

03.06.2021 15:14

3 червня на сесії Кременецької міської ради прийнято рішення про закриття двох сільських шкіл ОТГ. Місцеві жителі протестують. Про це розповів з місця події керівник Тернопільського відокремленого підрозділу «Стоп корупції» Микола Сивирин.

На сесії Кременецької ради вирішили закрити дві сільські школи. Фото: СтопКор

3 червня відбулася чергова одинадцята сесія VІІІ скликання Кременецької міської ради Тернопільської області.

У засіданні взяли участь 28 депутатів, старости сільських рад, керівники комунальних підприємств та організацій, представники громадськості та жителі сіл, які входять до Кременецької ОТГ.

За словами представників регіонального осередку «Стоп корупції», великий суспільний резонанс викликали питання про закриття шкіл у районі. Зокрема, питання «Про перепрофілювання (зміну типу) та назви Чугалівської гімназії Кременецької міської ради Тернопільської області на Чугалівську початкову школу Кременецької міської ради Тернопільської області» та «Про закриття (ліквідацію) філії опорного закладу Горинська ЗОШ І-ІІІ ст. Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня - дошкільний навчальний заклад» с. Іванківці».

Жителі сіл на Тернопільщіні протестують проти закриття шкіл. Фото: СтопКор

«У бюджеті ОТГ не вистачає коштів, отже — вирішили зекономити на дітях. У Чугалівській школі навчалося 48 дітей. Зазвичай і з меншою кількістю учнів школи лишаються працювати», - коментують тернопільські стопкорівці.

Батьки і вчителі з села Чугалі приїхали на сесію міської ради з плакатами і вимогами залишити школу. Натомість представники місцевої влади їм повідомили, що в селі є автобус, який зможе возити дітей до сусідніх населених пунктів.

Міські депутати проголосували за реорганізацію закладів освіти, попри незгоду громади.

«Школи ліквідують, лікарні закривають! Землю продадуть – і все! А нас – на полуницю до Польщі!» — зауважила місцева жителька.

Обурені жителі Чугалів вийшли на вулицю і на знак протесту влаштували акцію: беззупинно стали переходити дорогу пішохідним переходом із плакатами в руках.

Селяни Кременецького району протестують проти закриття сільських шкіл. Фото: СтопКор

Представники поліції намагались отримати пояснення від організаторів акції. Представник «Стоп корупції» в регіоні Микола Сивирин пояснив, що люди нічого не порушують, а отже питань у поліції до них бути не може.

Зрештою, до громади вийшов міський голова. Він став говорити, що в ситуації винна центральна влада. На що стопкорівець Сивирин зауважив, що рішення про закриття шкіл приймають місцеві депутати, а отже і відповідальність – на них.

«Хто має подати заявки до облдержадміністрації на отримання субвенцій, якщо не вистачає фінансування?» — поцікавився Микола Сивирин, у якого, до речі, є досвід роботи в органах місцевого самоврядування.

Активісти вказують, що скасувати ухвалене рішення про закриття шкіл буде досить складно.

«Навіть якщо через суд жителі Чугалів доб’ються скасування рішення сесії – переважна більшість депутатів голосували за це рішення, а отже вони знову так само проголосують. Ситуація може тривати безкінечно», — прокоментував Микола Сивирин.

Зазначимо, тернопільські активісти «Стоп корупції» активно борються з розкраданням місцевих бюджетів і виявляють факти корупції у лісовій галузі регіону.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини