Шкіру знімають заживо: шокуючі подробиці норкового бізнесу на Житомирщині

21.11.2019 10:00

Зйомка на звірофермі поблизу села Сінгури на Житомирщині ледь не коштувала журналісту ноги. Чому норковий бізнес так охороняють від чужих очей і не зважають на загрозу екологічного лиха? Та як на небезпечному хутровому бізнесі наживають багатомільйонні прибутки? Розслідував Артем Поліковський.

Як зазначає координатор кампанії «ХутроOFF» Павло Вишебаба, наразі виробництво хутра у європейських країнах, зокрема у Данії, не приносить «шубним» магнатам прибутків. Водночас виготовлення такої шкурки в Україні коштує близько від 25 до 30 доларів.

Тож першою причиною перенесення норкових ферм в Україну є законодавча заборона в країнах Європи. Друга причина – вища економічна вигода.

У більшості країн Європи від хутрових ферм вже відмовились

Та найжахливіше, що шалені гроші заробляються завдяки моторошним методам забою тварин.

«Міністерство аграрної політики радить у три способи забивати хутрових тварин. Перше – це удушення газом в так званих кілл-боксах. Це такі циліндри, в які закидають декілька десятків тварин, і вони, кусаючи одне одного в спазмах від газу, від удушення помирають. Другий спосіб – це вприскування отрути. І третій – електрострумом через пащу», – розповідає експерт.

Та як повідомляють місцеві мешканці, хутро знімають з живої тварини, а тіла норок... перемелюють і додають до корму живим тваринам. Саме це пояснює своєрідний запах біля так званої кухні, де на знімальну групу «СтопКору» напав пес.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини