Шкідливі відходи від норкової ферми на Житомирщині роздали селянам як добриво

Хутрова ферма під Сінгурами на Житомирщині існувала ще за часів СРСР, але тоді її закрили у зв'язку зі шкідливістю. Та через прогалини у сучасному законодавстві шкідливе виробництво знов отруює українців. Чому регіон опинився на межі екологічної катастрофи? Дізнавайтесь з сюжету Артема Поліковського.

Місцеві мешканці Сінгурів повідомили знімальній групі «СтопКору» шокуючий факт: гній, який потрібно професійно утилізувати, просто роздавали людям як добриво на поля.

«Дика тварина має екскременти, відходи, у яких концентрація шкідливих речовин надзвичайно висока і тому для того, щоб віддати їх людям, на виробництві їх потрібно спеціально переробляти, відсіяти ці шкідливі речовини й тільки після цього використовувати», – зазначає вчителька біології та хімії Тетяна Розмаїта.

Ферма розташована впритул до села

Ба більше, фахівці стверджують, що навіть зберігати екскременти потрібно з дотриманням спеціальних норм.

За словами ветеринарного лікаря Олександра Ріхтера, цей гній має зберігатися у біотермічній ямі, в яку немає притоку води і яка зверху повинна закриватись герметичною кришкою. Тобто коли речовини тліють у незакритій герметично ямі, ці пари стають отрутою для людей.

До речі, цей факт журналісти перевірили. І навіть зафільмували, як виглядає яма для відходів виробництва. Але навіть сюди скидають гній не завжди. До рук нашої знімальної групи потрапили відео з інтернету, де видно, як відходи вивозили прямо на поля.

Проте навряд чи власники ферми насправді не знають, що у подібних відходах – великий вміст фосфору та азоту, а через це розкидати їх просто неба неабияк небезпечно.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини