Шкідлива звичка: про оборудки Львівської тютюнової фабрики сповістили НАБУ і правоохоронців

22.02.2019 15:12

Експертиза тютюнових виробів, проведена на замовлення «СтопКору» в столичному науково-дослідному інституті, показала: зразки цигарок з легального магазину і «чорного ринку» є ідентичними, тобто вироблені на одному й тому самому обладнанні.

«Є певна колекція цих виробів по датах їх виготовлення і по якості. Ми проводимо дослідження, і ці матеріали в нас зберігаються. В липні цього року у нас була велика зустріч, приїжджали представники з Великої Британії, експерти, які привезли зразки тютюну, які вони вилучили в різних країнах, і контрафактні, і це Мексика, Бразилія, Перу, країни Африки – все, що може завозитись до нас під виглядом тютюнової продукції», - наголошує директор установи Олександр Рувін.

«По суті виготовлення сигарет і пачок – це дуже високотехнологічний процес. На підприємстві виготовляється спочатку паперова упаковка, потім фільтр і сигаретна суміш. Використовуються кілька механізмів, які залишають сліди, Якщо надаються зразки з однієї лінії, то ймовірність встановлення велика», - додає експерт, пан Науменко.

А це вже доказ того, що Вінниківська тютюнова фабрика, більш відома як Львівська, сама виробляє нелегальний продукт, з якого не сплачує податки, а дьюті фрі для неї знаходиться не в Борисполі, а на ринках країни.

А тепер на десерт. Торгівельна марка MARVEL, що також виробляється у Львові, має нібито свого двійника, що виробляють у Швейцарії. Саме на цей момент спираються львів’яни, коли їм приписують появу на ринку «дьютіфрішного» MARVEL. Та за даними відкритих реєстрів ніколи в Швейцарії такої торгівельної марки не існувало! Як бачимо, є MARVEL – це відомі комікси в усьому світі, є китайська та корейська продукція з такою назвою, та це не цигарки. І скільки ми не шукали, ми не знайшли того MARVEL, який є швейцарською маркою цигарок. Те саме кажуть і у мережі дьюті-фрі.

Тож представники «СтопКору» направили результати нашого розслідування до НАБУ, Служби Безпеки України та Генеральної прокуратури. І дуже сподіваються на відповідь.

«Це дуже резонансне питання, і як правило, воно потягне за собою дуже серйозне кримінальне розслідування», - вважає адвокат Євген Лосовський.

Стежте за розвитком подій у цій справі у матеріалі Наталії Щербини:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини