Щодо посадових осіб ДАБІ України відкрили провадження

У діях посадових осіб ДАБІ вбачають порушення прав і свобод людини. Про це йдеться у відповіді Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини голові правління ГО «Стоп корупції» Ігорю Бондарчуку.

dabi provadzhennya
Фото: скриншот

Дійсно, звернення з «незручними» питаннями стосовно порушення прав громадян та норм містобудівного законодавства – незаконну видачу документів – систематично залишаються без відповідей. Ця практика вкоренилася не тільки у посадових осіб Центрального апарату, а й на місцях, про що свідчать звернення громадян до ГО «Стоп корупції».

«Секретаріатом Уповноваженого надіслано лист до ДАБІ від 21.12.2020. Станом на 21.01.2021 відповідь ДАБІ до Секретаріату Уповноваженого не надійшла». Тобто цинізм і безвідповідальність людей з владними повноваженнями контролю за містобудівною галуззю досягли апогею.

3 огляду на викладене, у діях посадових осіб ДАБІ вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 188-4О КУпАП- «Невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини».

У зв'язку з викладеним вище, відповідно до статті 17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» відкрито провадження у справі про порушення прав і свобод людини та громадянина.

За результатами провадження прийматиметься рішення щодо подальших заходів реагування», – зазначено в листі.

Нагадаємо, в Україні триває реформа будівельної галузі.

А поки буде прийматися рішення щодо застосування заходів (зазначене тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що неможливо порівнювати з комерційною привабливістю порушення), через її недоліки зацікавлені особи зможуть заробити шалені статки та добити залишки того, що залишилося від будівельної галузі.

«Хочеться сподіватися, що у правовому полі держави Україна ще залишилися ті важелі, що припинять свавілля чиновників ДАБІ та повернуть орган до виконання своїх, «кастрованих» геніями реформування обов’язків», – наголошують в громадській організації.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини