Що робити, якщо вас не хочуть перевіряти на коронавірус в Україні

13.03.2020 14:05

По всій країні оголошено про карантин через пандемію смертоносного вірусу COVID-19, відомого як новий коронавірус, що прийшов з Китаю. Як зазначають в Американській асоціації з охорони здоров’я, єдине вірне рішення – це тотальна ізоляція.

В Україні відстежуватимуть якість реагування щодо коронавірусу Ілюстрація: СтопКор

Саме так, на думку вчених можна запобігти десяткам чи сотням смертей.

Якщо в країні виявлено прийнаймні один випадок коронавірусу, це означає, що хвороба поширюється і зупинити це неможливо. Так, більшість зможе впоратись із хворобою, однак епідемія заповнить лікарні, а важкохворим не вистачатиме апаратів штучного дихання, тож лікарям доведеться обирати між людьми – кому жити, а кому ні.

Координатор ГО «Стоп корупції» та журналіст Роман Бочкала два дні поспіль намагався перевіритись – він саме повернувся з Вашингтону й погано почувався. У «швидкій» йому не змогли зарадити.

Роман Бочкала намагався перевіритись на коронавірус Ілюстрація: СтопКор

В Олександрівській лікарні після довгих діалогів виявилось, що аби перевіритись на наявність вірусу потрібно лягати на стаціонар та чекати на результати тестів три дні.

При цьому, кошти з українського держбюджету вже почали активно витрачати на боротьбу з хворобою. Наприклад, для запобігання розповсюдження коронавірусу лише на Буковині (де виявили перший випадок) виділено 4 мільйони гривень із резервного фонду бюджету області.

Крім того, 3-го березня 2020 року бюджетна комісія Житомирської міської ради погодила виділення 2,2 мільйонів гривень з резервного фонду на закупівлю тестів, респіраторів та захисних костюмів для медиків.

Куди йтимуть виділені кошти? Чи зможуть люди дійсно перевіритись? Чи вистачить фінансових та людських ресурсів на те, аби побороти епідемію в Україні? ГО «Стоп корупції» спільно з редакцією оголошує про старт збору інформації та громадського моніторингу! У разі порушення ваших прав, небажання перевіряти або виявлення недоцільного використання коштів – звертайтесь на гарячу лінію за номером 044 578 0004.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини