Ігор Бондарчук
Ігор Бондарчук Голова правління ГО "Стоп корупції"

Що робити, якщо вас «кинули»: поради потерпілим від фінансової піраміди В2В

01.09.2020 16:00

Доброго дня, з вами Ігор Бондарчук, правозахисник, і сьогодні ми повертаємося до теми В2В. Ви, мабуть, уже чули і бачили, що відбулись обшуки і, за приблизними підрахунками, вартість цієї оборудки – 250 млн доларів.

Blog_B2B
Ілюстрація: СтопКор

За ці кошти були придбані автівки, нерухомість, різні компанії тощо. Своєю чергою, потерпілих від цієї афери надзвичайно багато. Можливо, серед ваших друзів і знайомих, що мали незаконні правовідносини з В2В, теж є постраждалі.

Звичайно, передусім треба зробити все для того, щоб притягнути до відповідальності організаторів шахрайства. Це два десятки осіб, що мали низку підрядних компаній, яких налічувалось близько сотні. Наразі СБУ, Нацполіція та Генпрокуратура України вже провели серію слідчих дій у цьому напрямку.

Чому потрібно робити все, аби припинити діяльність таких «пірамід»? По-перше, кількість ошуканих людей вимірюється сотнями тисяч. По-друге, збитки для держави і ринку надзвичайно великі. По-третє, все незаконно нажите організаторами майно фактично було відібране у людей.

І ми про це давно говорили. Про це багато писали і Бігус.інфо, і «Гроші», і «СтопКор». Попереджали: не ведіться! Проте ключове питання: що ж робити самим потерпілим – тим людям, які свого часу все ж «повелися» і стали учасниками цієї злочинної схеми?

B2B
Шахраї обіцяли вкладникам 780% річних Фото: скріншот

По-перше, потрібно звернутися до поліції, а також написати відповідну заяву, аби вас визнали потерпілим. І ви маєте заявити про злочин з боку організаторів фінансової піраміди В2В для того, щоб їх притягнули до відповідальності. Вас можуть долучити до вже відкритої справи або ж ініціювати нове провадження у ЄРДР.

По-друге, зауважте, що написати саму заяву буде замало, вам потрібно ще звернутись із клопотанням, аби отримати пам’ятку потерпілого. Які повноваження вам це дає? Ви зможете звернутись до суду із цивільним позовом про стягнення збитків. Такий позов дає вам можливість претендувати на те, що фінансову шкоду вам компенсують.

По-третє, вам необхідно детально розібратись у ваших правовідносинах. Ви маєте зрозуміти, що насправді дуже складно довести, що ви уклали будь-які правочини з цією фінансовою пірамідою В2В, тому що немає жодного правовстановлюючого документа, який у цій схемі засвідчував би надання чи отримання коштів. Оскільки усі ці транзакції були нелегітимними. А ті папірці, які вам надавали, не мають жодних підстав вважатись законними документами.

Закликаю всіх підписуватись на мій канал, робити репости, ставити лайки і коментувати. Дякую вам за увагу, бажаю гарного настрою і гарного дня, бережіть себе!

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини