Що означає нота протесту, яку вручили послу України в Білорусі 

26.11.2020 14:31

Пред'явлення ​​українському послу Ігорю Кизиму ноти протесту означає, що таким чином Білорусь висловлює претензії до України.

bilorus ukraine
Фото: ITC.ua

Що таке нота протесту та в яких випадках її виставляють?

Нота протесту - це оформлена на папері претензія однієї держави до іншої. Її складають, як правило, коли вважають, що були порушені національні інтереси або ущемлені будь-які права в рамках сформованих домовленостей. 

Попри те, що зараз час цифрових технологій, ноту не відправляють електронною поштою або факсом. За традицією, що склалася, документ вручають особисто послу, який представляє інтереси держави в країні перебування. Про те, що нота буде вручена, адресату повідомляють заздалегідь, як правило, дзвінком в МЗС, а потім у призначений час передають ноту з рук у руки представнику сторони.

Ноту можна вручати з будь-якого приводу, жодних обмежень у цьому питанні немає.

Інша справа, що зловживання подібними інструментами не вітається і вимагає серйозних підстав. А претензії з несерйозних і незначних приводів роблять цю ноту смішною і викликають відповідне ставлення і до посла, і до країни, яку він представляє.

Що стосується реакції на ноту протесту, як правило, держава, якій вона винесена, відповідає послу також у письмовій формі.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, посла України в Мінську Ігоря Кизима викликали до МЗС Білорусі, щоб вручити ноту протесту. Повідомляється, що це сталося через серію “антибілоруських акцій” під посольством Білорусі у Києві.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X