“Щедра душа” – влада Житомирщини роздала понад 2 тисячі га бурштинових земель сумнівним компаніям

Житомирська обласна рада планує віддати 317,75 га бурштинових земель в Овруцькому районі під видобування торфу двом сумнівним київським фірмам. Проект рішення оприлюднили на сайті облради.

Про це інформує активіст "Стоп Корупції" в Житомирській області.

Згідно з інформацією з сайту обласної ради, до Державної служби геології та надр України надійшло три звернення від двох фірм із майже ідентичною назвою – ТОВ "Софія Біо" та ТОВ "Софія Гамма". Серед співзасновників обох фірм є житель Києва Максим Мельник. Співвласником ТОВ "Софія Біо" є також громадянин Азербайджану Алієв Замік Ідрат Огли. У ТОВ "Софія Гамма" співвласником є киянин Ігор Коляско. Обидва підприємства зареєстровані за однією адресою, мають одного й того ж керівника та статутний капітал у розмірі 1 тис. грн. Ці відомості містить реєстр фізичних та юридичних осіб Міністерства юстиції.

Максим Мельник є засновником і одночасно директором 10 компаній, які займаються різними видами діяльності.

Разом з Максимом Мельником співзасновником ТОВ "Софія-Дельта", є громадянин Росії Гаджієв Джавіддін Саліхович, який проживає за адресою: Російська Федерація, місто Махачкала, вул. Крамського, буд. 61

Влада Овруцького району мовчить і не реагує на спроби Київських чиновників та обласних депутатів без відома громад розпорядитися землями громади й нахабно віддати невідомим особам. На минулій сесії 2,5 тисячі гектар в Овруцькому та Олевському районах віддали сумнівній бердичівській фірмі.

Активісти "СтопКору" впевнені, що в планах сумнівних компаній незаконний видобуток бурштину, знищення землі, а також – вирубка дерев, що ростуть на цій території.

Додамо, що в липні цього року Обласні депутати Житомирщини, погодили надання спеціального дозволу на користування надрами ТОВ "Фірма "Лісс" з метою видобування торфу родовища "Гвоздь" площею 2464,0 га, яке знаходиться в Овруцькому, Олевському та Лугинському районах Житомирської області.

Тоді генеральний директор ДП "Укрторф" Андрій Озерчук виступив проти із заявою, що основна причина зацікавленості в цій території – це родовища бурштину, які там є, торф там вже давно розвідано, і майданчики підготовлені для його видобутку. Він зазначив, що всі підприємства ДП "Укрторф" працюють на 900 га і 2 464 га. Необґрунтовано величезна територія для того, щоб одне приватне підприємство там видобувало торф. Однак депутати проігнорували його прохання і проголосували за те, що б віддати ці землі ТОВ "Фірма "Лісс".

Директором і засновником фірми є Гончарук Олександр Миколайович, який крім цієї фірми є ще керівником і засновником 10 компаній.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини