«ДНР», кредити та «Укрексімбанк»: через скандал із журналістами під державним банком — протест (відео)

6 жовтня до головного офісу державного банку «Укрексімбанк» прийшли активісти ВГО «Стоп корупції». Вони провели акцію протесту на підтримку журналістів «Схем», на яких було здійснено напад під час запису інтерв’ю з головою правління фінустанови Євгеном Мецгером.

protest pid ukremsimbankom
Протест під «Укрексімбанком» Фото: СтопКор

«Пан Мецгер разом із паном Тельбізовим напали на знімальну групу, відібрали в них обладнання, а саме – відеокамери. Повиймали з них флеш-накопичувачі. І навіть віддали відео айтішникам банку, аби ті стерли відео, на якому керівники банку поводяться ганебно та злочинно. Але вони добре розуміються на тому, як красти гроші, та погано – на технічних аспектах. Адже журналістам вдалося відновити відео», – розповіли у рупор протестувальники.

Активісти наголошують: бояться, що ситуація зійде нанівець, а винні у нападі на журналістів – не будуть покарані.

«Ситуація набирає обертів, тому що розкриваються нові деталі про біографію Мецгера. Цей пан родом із Кривого Рогу. Наша організація занепокоєна тим, що його зв'язок із Зеленським може повпливати на досудове розслідування та на притягнення до відповідальності. Без суспільного резонансу ситуацію можуть спустити «на гальмах». Тому ми як ВГО «Стоп корупції» хочемо надати розголосу ситуації, адже «Укрексімбанк» є державною установою. Журналісти «Схем» постраждали від дій Мецгера», – наголосили вони.

Охоронці зачинили двері та нікого не пускали всередину.

Нагадаємо:

  • Проєкт розслідування «Схеми» відновив відео з запису інтерв’ю з головою правління державного «Укрексімбанку».
  • Кадри зі зйомок були видалені працівниками банку за наказом Мецгера. На відео видно, що журналіст почав ставити питання щодо «ДНР», а також кредиту, який видав банк. Зокрема, журналіст Кирило Овсяний прийшов із документами, які ймовірно підтверджують злочинні дії представників банку.
  • Мецгер каже: «Я знаю всі ці документи». «І ці документи по "ДНР"?», – уточнює Овсяний. Мецгер каже, що журналіст володіє неперевіреними даними. Той відповідає, що вони були перевірені кількома джерелами. Далі Овсяний запитує: «Чи перевірялася ця компанія, ця людина, якій надавався кредит державним банком?». Після чого Мецгер різко припиняє інтерв’ю.
  • Наразі у «Схемах» не розголошують подробиці розслідування.
  • За фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів «Схем» столичні дізнавачі відкрили кримінальне провадження.
  • Журналістів запрошено для проведення допиту у якості потерпілих. Прокуратура також опитає представників банку.
  • «Укрексімбанк» звинуватив журналістів «Схем» у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом і додав, що планує звернутися до правоохоронців. У поліції УП повідомили, що заяви банку не отримували.
  • 6 жовтня Євген Мецгер повідомив, що складає повноваження на час розслідування, щоб зняти частину шкоди репутації «Укрексімбанку» та вберегти від негативу його колектив.

Зазначимо, навколо державного банку за часів Зеленського часто розгорталися скандали. Влітку 2020 року був епізод, коли Зеленський у телефонному режимі дав доручення Мецгеру дозволити бізнесу не погашати кредити рік через карантин. Наглядова рада банку тоді відмовила Президенту.

Ще до Зеленського «Укрексімбанк» був найбільш збитковим державним банком України. Дуже часто в ньому брали великі кредити, але потім відмовлялися їх виплачувати. З 1992 року банк втратив 3 млрд доларів.

 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини