Схема Роттердам+: стало відомо, проти кого СБУ відкрила справу про держзраду

21.08.2019 17:46

15 серпня за заявою колишнього нардепа Дмитра Крючкова СБУ відкрила кримінальну справу щодо експрезидента України Петра Порошенка та народного депутата України 8-го скликання Ігоря Кононенка за статею КК 238 и 113 (фінансування тероризму та держзрада).

Голова комітету кредиторів "Центренерго" Дмитро Крючков

Окреме провадження стосується нового менеджменту в "Центренерго" – схеми виведення коштів ідентичні тим, що практикувались при Кононенку – про це заявив сам Крючков у коментарі виданню "Страна.юа".

Сьогодні біля головного офісу СБУ по вулиці Володимирській 33, зафіксували автомобілі, які належать основному кредитору "Центренерго" – "Баланс груп". Власником цієї фірми є Дмитро Крючков – потерпіла сторона згідно постанови ГПУ. Судячи з його візиту, СБУ активно розслідує цю справу.

На цих авто пересувається Дмитро Крючков
Біля СБУ зафіксували автомобілі "Центренерго"

Зазначимо, що після зміни влади в "Центренерго" відбулись кадрові перестановки.

Як повідомляє видання, в. о. голови Фонду держмайна Трубаров (ставленик партнера Євгена Геллера – бізнес-партнера Ігоря Коломойського) змінив склад наглядової ради, а згодом й керівні органи компанії. Після чого був підписаний ряд домовленостей на постачання вугілля на суму понад 3 млрд з компаніями без досвіду роботи у цій галузі. Директори та засновники напряму пов'язані з Ігорем Коломойським.

При цьому умовами договорів постачання передбачена повна передплата "Центренерго", а вартість вугілля, що закуповується, становить 3,100 з ПДВ, що не відповідає світовим ринковим цінам, зокрема, російським.

Олігарх Ігор Коломойський

Водночас нове керівництво "Центренерго" надіслало на затвердження підписані домовленості на пряме постачання електроенергії в рамках нової моделі енергоринку з компаніями, прямо підконтрольними олігарху Коломойському. При цьому ціна електроенергії занижена, а ознаки угоди можуть завдати державній компанії "Центренерго" збитків, стверджує Крючков.

Всі ці дії свідчать про перехід працюючої раніше схеми розкрадання коштів на "Центренерго" часів Порошенка-Кононенка, яку зараз розслідує СБУ і в якій Дмитро Крючков був визнаний потерпілим від представників нової еліти.

Зазначимо, що за інформацією Міністерства вугільної промисловості, запасів вугілля в Україні залишилось до середини жовтня, якщо їх не поповнювати. У зв'язку з цим президент Зеленський 20 серпня збирав нараду за участю СБУ, НАБУ та САП. Серед інших питань розглядали можливості покупки вугілля в Колумбії або ж навіть повернення до "Роттердам+", пише "Страна.юа".

Саме на "Роттердам +" попередня влада обікрала бюджет України на мільярди доларів – таку заяву раніше зробив радник мера Нью-Йорка, американський мільярдер Сем Кіслін.. Судячи з останніх подій, чи можна говорити про ймовірність повернення України до старої корупційної схеми?

Сем Кіслін Фото: скріншот
Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини