Шейбут: У НАЗК загубили половину звіту партії, а потім притягли голову до відповідальності

02.03.2021 19:49

У НАЗК «загубили» частину звіту політичної партії «Народна сила», а потім притягли до відповідальності за це її очільника. Про цей випадок розповів перший заступник голови Денис Шейбут під час відкритої дискусії на тему «ЕФЕКТИВНІСТЬ КОНТРОЛЮ НАЗК ДІЯЛЬНОСТІ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ», що відбулась у пресцентрі «СтопКор».

Sheybut
Денис Шейбут Фото: СтопКор

«Важливим є питання подання звітності. Наразі ми надаємо звітність винятково у паперовому вигляді, що передбачає багато часу на підготовку та необхідність їхати до НАЗК. Після карантину обмежено доступ до приміщень НАЗК, тож вони вимагають кидати ці звіти до скриньки. У нас був випадок, коли частина нашого звіту була втрачена, попри те, що звіт був поданий. Працівники НАЗК так і не знайшли частину нашого звіту та притягли голову партії до відповідальності. Якщо у вас щось зникло, то визнайте це. Невелика справа у разі втрати частини звіту попросити принести його ще раз», – зазначив він.

Це не єдиний випадок, коли представникам партії довелося зіткнутися з неприємним досвідом роботи з НАЗК.

«Законодавство про корупцію передбачає відповідальність політичної партії, а адміністративні протоколи складаються на голову політичної партії, що є неприпустимим, адже законодавством чітко відрізняється уповноважена особа, яка є головою організації або політичної партії, та сама політична партія. Постає питання, чому голова партії повинен відповідати власним майном, власними коштами за помилки партії? Треба вдосконалювати або змінювати це питання», – наголосив Шейбут.

krugliy stil nazk
Фото: СтопКор

За його словами, працівники НАЗК намагаються якомога більше зробити протоколів, попри те, що деякі з них абсурдні.

«Останні вибори, в яких ми брали участь, – це вибори у Харківській області. І відповідно до чинного законодавства, кандидат мав надати до територіальної виборчої комісії звіт про фінансування передвиборчої кампанії. Законодавством передбачена можливість надати цей звіт у 10-денний термін. Наш кандидат надав звіт на третій день після закінчення виборчого процесу. «Укрпошта» доставляла його настільки довго, що голова комісії отримав цей звіт вже запізно. НАЗК був складений протокол попри пояснення. На нашу думку, абсурдний протокол. Адже навіщо карати людину, яка не порушувала законодавство?» – додав він.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини