Шахрайство «нє по-дєццкі»: як на Київщині наживаються на будівництві дитсадка

06.08.2019 10:30

«Діти – наше майбутнє», «усе найкраще – дітям»: за цими звичними лозунгами навколо дитячих потреб досить часто обертаються недитячі гроші та задовольняються цілком дорослі інтереси. Яка афера ховається за будівництвом дитсадка на Київщині – дізналась журналіст «СтопКору» Наталія Дігтяр.

Щодня малеча з села Тарасівка Київської області долає 60 км, щоб потрапити до дитячого садочка. Адже повноцінного дошкільного закладу у селі немає – лише дві групи (молодша і підготовча) при місцевій школі. Потрапити до цих груп тамтешнім малюкам майже неможливо – приблизно 300 дітей на одне місце. Тому і доводиться або возити їх аж до Броварів, або ж віддавати на виховання бабусям.

«У нас навчально-виховне об’єднання, оця частина вся під садочком. Школа укомплектована так, що у нас практично немає ніде місця. Село молоде, нам украй потрібен дитсадок», – розповідає директор Тарасівської школи.

Та пів року тому ситуація нібито зрушила з місця: керівництво села оголосило тендер на будівництво дитячого садочка. Грошей на це не пожалкували, адже лише на проєкт об’єкта виділили мільйон гривень. І навіть місце вже знайшли.

Майже мільйон – на проєкт дитсадка (скріншот з ProZorro)

«Мені сказали, що роблять проєкт, буде отут садочок, приїжджала фірма. Брали ґрунт на якісь там дослідження, оце й усе, більше я нічого не знаю», – додає директор школи.

Утім, те, що жодних робіт тут досі не ведеться – зрозуміло і дитині. Затягування будівництва неабияк занепокоїло місцевих батьків.
Тож «СтопКор» вирішив розібратися у ситуації. І з’ясувалося, що вся історія з майбутнім садочком дуже схожа на типову тендерну аферу. Адже фірма, яка отримала контракт на будівництво садочка у Тарасівці, не має на це ані відповідних дозвільних документів, ані кваліфікованого штату працівників.

Нагадаємо, «СтопКор» уже розкривав сумнівні тендерні схеми, за якими корупціонери у Броварах наживались на дитячому харчуванні.

Читайте також: Діти в небезпеці – "будівельна Ґодзілла" поглинає дитячий садок

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини