Шахраєві й гроші, і квартира: адвокат розповів про нову схему “віджиму” житла в киян

02.12.2019 16:25

У столиці зафіксували нову шахрайську схему, через яку зловмисники відбирають у людей квартири. Однією з ланок такого виду рейдерства адвокат Максим Могильницький назвав Верховний Суд.

У столиці чеська компанія намагається відібрати квартири в людей Фото: СтопКор

Зокрема, за його словами, якщо раніше реалізувати таку злочинну операцію було практично неможливо внаслідок захисту з боку законодавства, то тепер схема "віджиму" куплених квартир фактично узаконена.

"Аргументи позивача, які в "правильну" картину не вписувались, вища судова інстанція (Верховний Суд – ред.) банально проігнорувала. Справу, яку потрібно було передати на розгляд Великої палати Верховного Суду, тихенько розглянули в Касаційному цивільному суді.

Водночас фірма-продавець банкрутує. Це означає, що кошти власникам квартир повернути не вдасться. Держава пропонує жертвам самостійно розбиратися з шахраєм і лише вдає з себе друга тоді, коли зручно отримувати податки.

Мовчати про існування такої рейдерської схеми просто небезпечно. Відповідні кримінальні провадження вже розслідуються. Сподіваюсь, що роль наших поважних суддів у цій махінації вдасться з'ясувати, адже країна має знати своїх "героїв", – написав він у Facebook.

Як повідомлялось раніше, до ГО "Стоп корупції" звернулись 10 сімей, які розповіли про те, що їх цинічним способом намагаються залишити без даху над головами. За словами людей, у 2014 році вони абсолютно законно придбали квартири у Києві по вулиці Ямській 35/34 в однієї чеської компанії. Зробили ремонти та заселились. У 2017 році представники фірми повернулись і заявили свої права на людські помешкання.

Юристи громадської організації дослідили всі документи у справі киян, яких іноземний інвестор вирішив залишити без даху над головою, та виявили ряд порушень прав українських громадян.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини