Як депутати на Херсонщині розбазарюють міську землю – точка зору

З наближенням курортного сезону активізувалися шахрайські схеми, якими хитрі підприємці у змові з депутатами Генічеської міської ради намагаються полегшити міський і державний бюджети. Схеми до неподобства прості та не могли б здійснюватися, якби працювали державні структури так, як їм наказано законом. Але суворість наших законів компенсується необов'язковістю їх виконання. У цьому матеріалі ми розповімо про схему пограбування бюджету, якою Наріман Аблязов користується протягом багатьох років.

Море і сонце приносить не тільки радість людям, а й доходи тим, хто має будиночки біля моря. Надаючи відпочивальникам кімнати для відпочинку, можна дуже непогано заробити. Але держава регулює діяльність підприємців, першочергово піклуючись про безпеку курортників і не забуваючи про доходи бюджету. Однак гроші люблять рахунок, підприємці не поспішають оформити свій бізнес за законом, а працівники контрольних органів стежать за наповненням своїх кишень, а не державної скарбниці.

Наріман Аблязов зрозумів, що порушення законодавства йому нічим не загрожує, якщо знайти спільну мову з потрібними людьми. І потрібні люди не відмовляються допомогти ділку. Якщо набрати в пошуковику "Генічеськ готель" — готель "Наріман" з'явиться одним з перших.

Так само в місті стоять білборди з рекламою цього готелю. Але в реєстрах Департаменту туризму такий готель не значиться і, хоча законом заборонена діяльність таких місць розташування, Аблязов не соромиться навіть особисто встановити дві зірки своїм домівкам. Саме домівкам, які розкидані по місту під різними адресами. Але незаконна готельна діяльність не є предметом цього матеріалу. Нас цікавить, як Аблязов спільно з окремими депутатами хоче легалізувати самовільно побудовані готельні номери та при цьому залишити бюджет без грошей за використання ним міської землі. Для цього він подав заяву до міської ради з проханням передати йому земельну ділянку за адресою Генічеськ, вулиця Курортна, 47а у тимчасове користування на умовах оформлення договору суперфіції з платою за користування 0,1% від її вартості. У буквальному перекладі суперфіцій перекладається як "будівля іде за землею". Однак згідно з відомостями реєстру нерухомого майна, у власності Аблязова за цією адресою знаходиться житловий будинок і господарські споруди, які дивним чином перетворилися в готельні номери готелю "Наріман".

"Земельна комісія" міської ради вже схвалила проект рішення. 19 квітня на сесії буде розглядатися його проект і відразу стане видно, хто з депутатів братиме участь в ухваленні рішення, погодження юридичного відділу до якого не було, бо незаконність рішення очевидна з першого погляду. Будь-який підприємець хоче збільшити свій прибуток — і це нормально, не нормально це тоді, коли обдурити закон йому допомагають ті, хто повинні стежити за його дотриманням. Але в Україні, як і в Генічеську, це трапляється часто-густо.

Михайло Новосельцев

"СтопКор" й надалі стежитиме за ходом цієї справи й інформуватиме про неї читачів.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини