Серіал чи агітація? У КВУ заявили, що Зеленський має оплатити показ серіалу “Слуга народу 3”

12.02.2019 14:53

В Комітеті виборців України наголосили, що показ серіалу може спонукати глядачів голосувати за Зеленського на президентських виборах і має розглядатися як передвиборна агітація. Таку інформацію передає “РБК-Україна” з посиланням на КВУ.

Також, в КВУ повідомили, що показ серіалу має бути оплачений із виборчого фонду кандидата.

Як зазначається, таке трактування відповідає ч. 1 ст. 58 Закону "Про вибори Президента України", яка встановлює, що передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати "за" або не голосувати за певного кандидата на пост президента України.

При цьому однією із форм передвиборної агітації відповідно до закону є оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації відеофільмів.

"КВУ вважає, що показ відеофільму "Слуга Народу 3" є діяльністю, що спонукає виборців голосувати за Зеленського, який є виконавцем головної ролі у фільмі, а також кандидатом в президенти України. Крім того фільм "Слуга Народу 3" має політичну тематику, позитивно зображує діяльність художнього персонажа Зеленського, а його назва ідентична до назви політичної партії, висуванцем від якої є Зеленський на виборах президента", – йдеться в повідомленні.

В КВУ наголошують, що відмова Зеленського оплачувати показ "Слуги Народу 3" з виборчого фонду буде порушенням українського законодавства, яке забороняє фінансування матеріалів передвиборної агітації поза межами виборчого фонду кандидата.

Прем'єра нового сезону серіалу "Слуга Народу" запланована на березень 2019 року.

Нагадаємо, 30 січня Зеленський прийшов до Центральної виборчої комісії, щоб подати заяву на реєстрацію кандидатом на участь у президентських виборах-2019.

Читайте також: "Вибори чи красиві очі? – У Львівській обласній раді людям роздавали гроші (ВІДЕО)".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини